Фігурант розслідування шахрайства з «польотом» на повітряній кулі, що трапилось наприкінці літа минулого року у Кропивницькому, судиться за повернення вилучених у рамках розслідування гаджетів. Тим часом, обвинувальний висновок у справі вже направлено до суду. Деталі дізнавався «Без купюр».
Так, 14 листопада Кіровський районний суд за клопотанням слідчих наклав арешт на ноутбук «НР Pavilion Gamsng», мобільний телефон «Nomi s401» та «Meizu M5 Note», банківську картку «Приватбанк». Ці девайси і картка належать підозрюваному у шахрайстві й були добровільно передані ним на зберігання слідчому у рамках розслідування.
Передане майно визнано речовим доказом, на ньому збереглись відомості на підтвердження шахрайських дій підозрюваних щодо розміщення оголошень, перемов, розрахунків з потерпілими, – йдеться в ухвалі суду.
Підставою звернення слідчого до суду про арешт цього майна стала вимога підозрюваного повернути йому техніку.
Захисник підозрюваного у суді заперечив щодо накладення арешту з підстав, на його думку, недоведеності обґрунтованої підозри кримінального правопорушення, потребу власника у користуванні майном, відсутність ризиків знищення, відчуження техніки.
Натомість слідчий надав суду у якості доказів результати, зафіксовані в протоколі огляду місця події, протокол огляду предметів, протоколи впізнання, допитів свідків і потерпілих.
Разом із тим, суд визнав, що слідчий зволікав із подачею клопотання про арешт майна. Як писав «Без купюр», подія сталась наприкінці серпня.
Крім того, відомо, що 9 листопада відбувся судовий розгляд за скаргою підозрюваного на бездіяльність слідчого щодо неповернення йому його техніки. Апеляційну ж скаргу на ухвалу Кіровського райсуду про арешт техніки суд повернув заявнику.
У Секторі комунікації поліції області у коментарі «Без купюр» повідомили, що обвинувальний висновок у цій справі направили в грудні до Кіровського районного суду.
За інформацією з Реєстру судових рішень відомо, що вказане кримінальне провадження попередньо кваліфікується за ч. 3 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років).
Нагадаємо, зловмисники розмістили оголошення про організацію польотів на повітряній кулі. За такий «відпочинок» клієнтам пропонували заплатити наперед, перевівши кошти на рахунок. Купити квиток для польоту на повітряній кулі дорослим пропонували за 700 гривень, дитячий коштував від 500. Нині з заявами до поліції звернулося кілька десятків потерпілих. Загалом, зловмисники ошукали громадян на понад 50 тисяч гривень. Поліцейські встановили, що для укриття своєї злочинної діяльності, зловмисники деактивували оголошення та видалили свої сторінки з соцмереж коли кількість потерпілих від їх дій сягнула десятків. Отримані через платіжні системи гроші з власних карток, перевели в готівку та порівну розділили між собою.
Читайте також: Оголошення про «політ» на повітряній кулі реєстрували з емейлу kaplunovteam
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: