Холодильник на кухні така ж потрібна річ, як і варильна поверхня чи газова плита. Він навіть важливіший за всі інші пристрої, адже забезпечує тривале зберігання їжі:
- Напівфабрикатів і готових домашніх страв;
- сезонних припасів: ягід, фруктів, зелені;
- базових продуктів на кожен день.
Також в холодильнику можна зберігати деякі ліки, дієтичні добавки й косметичні засоби.
Можна за 5 кроків вибрати холодильник, який прослужить багато років і зможе задовольнити потреби всієї родини.
Виробник
Від простого до складного — ідеальний сценарій вибору будь-якої побутової техніки. Щоб звузити коло пошуку, спершу необхідно визначитися з брендом: почитати відгуки про виробників в інтернеті, порадитися з друзями, зробити вибір з огляду на власний досвід використання побутових девайсів різних виробників.
Найпривабливіші марки холодильників:
- Bosch — німецька якість та різноманіття корисних технологій;
- Siemens — висока потужність і актуальний дизайн;
- Liebherr — ідеальна ергономіка та фірмові функції;
- LG — технологічність та продуктивність;
- Gorenje — баланс ціни та якості.
Для кухні з екстраординарним інтер’єром підійде холодильник Hitachi. Виробник любить експериментувати з кольорами, тому знайти стильне рішення — не проблема.
Кількість камер та дверей
Одна камера — одні дверцята. Класичний варіант мініхолодильника для готельного номера чи апартаментів. Вибрати цей варіант для дому доцільно, якщо:
- Площа кухні не дозволяє встановити більшу модель;
- вже є основний агрегат, а додатковий потрібен для зони відпочинку, літньої кухні, закритої альтанки;
- вдома ніхто не готує, тому запас продуктів у холодильнику завжди мінімальний.
Окремі двері у холодильної та морозильної камер — у двокамерних пристроїв. Вони універсальні, підходять для помешкань будь-якої площі. Залежно від габаритів та розташування відділень, їх ділять на європейські та азійські. Перші високі та вузькі, з величенькою морозилкою знизу. Другі ширші, приземкуваті, а камера з мінусовою температурою у них зверху.
Троє або більше дверей — у Side-by-Side холодильників американського зразка. Камер у них 2 або 3, але знаходяться вони на одному рівні — пліч-о-пліч.
Корисний об’єм
Загальний об’єм холодильника вказує на місткість. Що вище значення, то більше продуктів можна розмістити на полицях, в ящиках та на додаткових дверних підставках.
Компактні «парубоцькі» девайси, в яких можна розташувати невелику каструлю, кілька паковань з пельменями та ще трохи смаколиків, — мають об’єм до 100 літрів. Цього замало навіть для однієї людини, якщо вона любить готувати та харчується переважно вдома.
- Моделі до 200 літрів краще підлаштовуються під індивідуальне використання.
- 200-300 літрів вистачає для пари або невеликої родини.
- 300-400 літрів — ходовий сімейний формат, а понад 401 літр — з запасом для масштабних закупів у супермаркетах.
Рівень шуму
Якщо кухня розташована близько до спальні або вітальні та ще й не має власних дверей, варто обрати або монтаж в нішу (вона трохи компенсує гучну роботу), або інверторну модель з рівнем шуму менш як 40 дБ. Для віддаленої кімнати, що зачиняється, підійде і звичайний (не інверторний) агрегат, що видає понад 40 дБ.
Ставити холодильник потрібно в правильному місці:
- Якомога далі від плити або духової шафи;
- там, де він не перешкоджає пересуванню кухнею;
- де дверцята не б’ються об стіну або іншу техніку.
Також не бажано розташовувати пристрій на невеликій відстані від електротехніки, яка сильно вібрує. Наприклад, доступні тут https://www.moyo.ua/bt/kbt/stiralnie-mashiny/haier/ пральні машини Хайєр безпечні для холодильників, бо навіть на відтисканні створюють лише помірні коливання. А от деякі дешеві моделі з не відкаліброваним балансом та слабкими амортизаторами можуть і нашкодити.
Система розморожування
No Frost спрощує догляд за холодильником. Вона скасовує необхідність обов’язкового ручного розморожування холодильної зони, а Neo Frost також забезпечує авторозморожування морозилки. Мити девайс з Ноу Фрос набагато легше, адже на стінках не утворюється паморозь та зайва волога.
Показники енергоспоживання краще оцінити заздалегідь, адже низький рівень енергоефективності може призвести до відчутного збільшення сум у платіжках за світло. Клас А — прийнятний, але А+, А++ та А+++ — ще вигідніші.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: