Мінеральна вата – теплоізоляційний матеріал, який використовують для утеплення будівель різного призначення, а також при облаштуванні морозильних камер для попередження втрати холоду в холодильних приміщеннях. Він забезпечує підтримку сталої температури, відрізняється довговічністю та різноманіттям.
Які є види мінеральної вати?
Мінеральна вата – це назва кількох різновидів теплоізоляційних матеріалів, які мають волокнисту структуру, але різняться за складом та ціною:
- Базальтова або кам’яна виготовляється із гірських порід, переважно базальту, діабазу, габо. Подрібнену породу розплавляють при 1500°С і в центрифузі формують волокна. Це найдорожчий утеплювальний матеріал із групи мінеральних ват. Він цінується за довговічність та найвищі показники термоізоляції.
- Скловата виготовлена із кварцового піску. В процесі нагрівання піску, вапняку, бури та соди утворюється однорідна маса жовтого кольору. З допомогою центрифуги формуються волокна. Утеплювач є оптимальним поєднанням ціни та якості.
- Шлакова – вироблена із доменного шлаку – найбюджетніший різновид мінераловатних утеплювачів. Порівняно з іншими видами, показники теплоізоляції найнижчі, тому і вартість матеріалу низька. Принцип виготовлення такий самий, як і в інших видів.
Тож, обираючи мінеральну вату для утеплення, потрібно орієнтуватися на показники теплоізоляції, довговічність та наявний бюджет.
Сфери використання мінвати та види за призначенням
Купити мінеральну вату для утеплення можна в декількох форматах:
- Рулони мають середню щільність, частіше використовуються для термоізоляції покрівлі, перекриттів, горизонтальних поверхонь, труб, конструкцій із невеликим навантаженням. Перевага полягає в тому, що ви можете нарізати матеріал потрібної довжини.
- Плити відрізняються найвищими показниками щільності та теплоізоляції. Їх використовують для утеплення стін, фундаментів, допускається монтаж безпосередньо у стяжку під час утеплення підлоги.
Окрім цього мінеральна вата має маркування, яке дозволяє точно визначити призначення теплоізоляційного матеріалу:
- П 75 – рулонна мінвата для поверхонь з невеликим нахилом чи горизонтальних.
- П 125 – розрахована на вертикальний монтаж, має гарні показники звукоізоляції, тому часто застосовується у виготовленні сендвіч-панелей та під час спорудження простінків.
- ПЖ 175 – призначена для теплоізоляції фасадів і навантажених конструкцій, використовується для сендвіч-панелей, утеплення плоских покрівель.
- ППЖ 200 – пожежостійка мінеральна вата має таке ж призначення, як і ПЖ 175, але використовується для утеплення будівель з високим ризиком виникнення пожежі.
Окремий різновид мінвати – циліндрична. Вона має вузьку сферу застосування – для утеплення трубопроводів, тому різниться за діаметром.
Фольгована мінеральна вата є у форматі плит та рулонів, одна сторона покрита шаром фольги. Вона більш зручна у монтажі, може використовуватися для термоізоляції, стін, підлоги, даху, трубопроводів (залежно від товщини, марки).
Поширення мінватних утеплювачів зумовлене:
- Доступністю (коштують дешевше, ніж деякі інші різновиди теплоізоляції);
- Довговічністю: термін експлуатації складає 20-50 років;
- Високими показниками тепло- та звукоізоляції;
- Паропроникністю (при монтажі фольгованої мінвати важливо залишати повітряний прошарок 1-2 см);
- Різноманіттям форматів та сфер застосування.
Зауважимо, що мінеральна вата під час намокання втрачає свої властивості, тому потрібно подбати про захист від вологи.
РЕКЛАМА
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: