Рідні захисників, захоплених в полон (крім тих, які добровільно здалися в полон), заручників, інтернованих в нейтральні держави та зниклих безвісти можуть отримати додаткові 100 000 грн. Юристи Українського ветеранського фонду пояснили, хто саме із членів сімей захисників може отримати виплату, впродовж якого періоду, куди та з якими документами необхідно звертатися.
Грошове забезпечення родині полонених, заручників, інтернованих та зниклих безвісти родинам захисників, які потрапили в полон (крім тих, які добровільно здалися у полон) або вважаються зниклими безвісти, виплачують у межах грошового забезпечення військовослужбовця (відповідно до Порядку, затвердженого Постановою КМУ від 30 листопада 2016 р. № 884).
Ці родини можуть отримати додаткову винагороду в розмірі 100 000 грн (відповідно до Постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 168).
“Зверніть увагу, що для призначення виплати безвісно відсутнім військова частина вважає захисника, зниклого безвісти під час захисту Вітчизни, про місце перебування якого немає відомостей понад 15 днів, за винятком інформації про самовільне залишення військової частини або місця служби”, – наголошують юристи Українського ветеранського фонду.
Хто може отримати виплату:
- дружина (чоловік), а в разі її (його) відсутності – повнолітні діти, які проживають разом з нею (ним), або законні представники (опікуни, піклувальники) чи усиновлювачі неповнолітніх дітей (що мають інвалідність з дитинства – незалежно від їх віку);
- ті, хто перебуває на утриманні захисника (члени сімʼї, які були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним й основним джерелом засобів до існування);
- батьки рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі та не мають дітей.
Якщо хтось із людей, які мають право на виплату, письмово від цих коштів відмовляється, частка рівномірно розподіляється між іншими, які мають право на її одержання.
Упродовж якого часу виплачують грошове забезпечення
Виплачують грошового забезпечення із дня захоплення захисника в полон або в заручники, а також інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти – за заявою членів сімей захисників.
Члени сімей захисників отримують виплату до дня набрання законної сили рішенням суду про визнання захисника безвісно відсутнім чи оголошення померлим, або його повернення з полону.
Куди подавати документи
Родичі захисників подають заяву на імʼя командира військової частини через територіальні центри комплектування (до головних управлінь Національної поліції або СБУ, якщо захисник служить там) або за місцем постійної дислокації такої військової частини, особі, уповноваженій на ведення діловодства та приймання документів.
До заяви додаються:
- копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я, по батькові та реєстрацію місця проживання (перебування);
- довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
- копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
- копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
- копія довідки про ідентифікаційний код (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від коду, – копія сторінки паспорта з такою відміткою).
Командир військової частини протягом 15 днів розглядає подані документи та ухвалює рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляє заявнику в письмовій формі.
Ви можете отримати безплатну індивідуальну юридичну консультацію від юристів Українського ветеранського фонду. Для цього портібно залишити звернення на спеціальній платформі за посиланням: https://hotline.veteranfund.com.ua
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: