На Кіровоградщині лише 2 осіб отримали вироки про позбавлення волі за скоєння правопорушень, пов’язаних із корупцією. «Без купюр» підводить підсумки результатів боротьби з корупцією, що велась на Кіровоградщині. Ми поцікавилися в прокуратурі області даними стосовно розслідування правопорушень, пов’язаних із корупцією та попросили повідомити, які збитки було завдано у правопорушеннях, розслідуваних поліцією та прокуратурою.
Результати виявились «вражаючими». У прокуратурі за рік, а точніше 11 місяців минулоріч розслідували злочини, сумарно збитки від яких склали 8091 грн. В поліції «показники» дещо вищі – 6 млн. 139 тис. грн. При чому, левову частку роботи слідчі провели саме у справах про «адмінку», так звані адмінправопорушення, пов’язані із корупцією. Щоправда, збитки у жодному із 54 розглянутих судами протоколів, не встановлені. Звісно, частково такі «вражаючі» показники можна виправдати законодавчими колізіями та обмеженнями (наприклад, прокуратурі обмежили низку повноважень, а топ-корупцію за посадовими обов’язками розслідують вищі правоохоронні структури) або ж, на Кіровоградщині просто нема корупції.
Так, згідно з відповіддю на наш запит, за 11 місяців 2017 року у провадженні слідчого відділу прокуратури Кіровоградської області перебувало 12 кримінальних проваджень про кримінальні правопорушення із ознаками корупції (у тому числі 7 розпочатих у 2017 році).
До суду упродовж зазначеного періоду направлено 11 кримінальних проваджень, у тому числі 1 провадження відносно сільського голови, 2 провадження відносно працівників поліції, 1 провадження відносно працівника державної фіскальної служби та 7 – відносно інших осіб (голова міжрайонної МСЕК, начальник комунального підприємства, фізична особа-підприємець, працівник військового комісаріату тощо).
Станом на 1.12.2017 тривало досудове розслідування у 1 кримінальному проваджені зазначеної категорії.
Упродовж 11 місяців поточного року судами області ухвалено 3 рішення, які набрали законної сили, за якими одну особу засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі та двох до штрафу.
Установлена сума збитків у кримінальних провадженнях по корупційних правопорушеннях становить 8091 грн.
Крім цього, за 11 місяців 2017 року до суду направлено 16 обвинувальних актів стосовно 21 особи (пo 17 правопорушеннях) у кримінальних провадженнях про корупційні злочини, які розслідувались слідчими територіальних органів поліції Кіровоградській області.
Кримінальні правопорушення вчиненні у наступних сферах: банківській 1, АПК 2, освіта 1, охорони здоров’я 1, транспорту 1, бюджету 3, земельних відносин 2.
Серед 21 особи притягнутої до кримінальної відповідальності: 3 державних службовця категорії «Б», 2 посадові особи місцевого самоврядування IV категорії, 11 – посадових осіб юридичних осіб публічного права, 5-посадових осіб юридичних осіб приватного права.
Упродовж 11 місяців 2017 року набрали законної сили 4 вироки відносно 4 осіб (до реальної міри покарання засуджено 1 особу (працівник ДВС), до штрафу 2 особи, 1 провадження закрито у суді у зв’язку зі смертю обвинуваченого.
Розмір збитків за закінченими упродовж поточного року розслідуваними кримінальними провадженнями становить 6 млн. 139 тис. грн. (з них 6 млн. 125 тис. грн. інтересам держави чи територіальній громаді), 210 тис. грн. з яких добровільно відшкодовано державі. На суму 9 млн. 630 тис. грн. заявлено позови та накладено арешт на загальну суму 10 млн. 746 тис. грн.
Також органи Національної поліції України в Кіровоградській області за 11 місяців 2017 року склали та направили до суду 77 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. Зазвичай, це правопорушення щодо невчасного, чи неповного подання декларацій, неповідомлення про конфлікт інтересів тощо.
Судами, за результатами розгляду 54 протоколів, прийнято рішення про накладення штрафу – 28; про закриття провадження – 26, у тому числі 18 у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення та 7- у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
3 числа притягнутих до відповідальності 20 депутатів місцевих рад, 4 посадові особи органів місцевого самоврядування, 1 посадова особа інших державних органів, 1 співробітник поліції та 2 посадові особи юридичних осіб публічного права.
Збитки у вказаних справах не встановлені.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: