Позиції Центральноукраїнського педагогічного університету ім.В.Винниченка та Центральноукраїнського національного технічного університету в рейтингу вищих навчальних закладів “Топ-200 Україна 2019” значно впали порівняно з рейтингом “Топ-200 Україна 2017-2018”.
Згідно з результатами цьогорічного рейтингу закладів вищої освіти України III, IV рівнів акредитації Центру міжнародних проектів “Євроосвіта” , складеного в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence , Центральноукраїнський педагогічний університет посів 149 сходинку з двохсот, а Центральноукраїнський національний технічний університет – 71.
Згідно з результати попереднього рейтингу “Топ-200 Україна 2017-2018”, перший займав 126-ту, другий – 56 позиції.
Методика проекту «Топ-200 Україна», що створена відповідно до Берлінських принципів ранжування університетів, базується на використанні відкритих даних прямих вимірів (сумарною вагою 85%), та експертних висновків фахівців у галузі вищої освіти і головних ринків праці України (сумарною вагою 15%).
Усього для формування зазначених індексів використовувалися 30 індикаторів прямого виміру (анкетні дані, інформація з сайтів ЗВО, дані міжнародних асоціацій університетів, дані про участь ЗВО в міжнародних проектах (Horizon 2020, Erasmus+), інформація про участь ЗВО в міжнародних рейтингах (Webometrics, Scopus, uniRank), дані МОН України, ЄДЕБО, дані Комітету з питань державних премій України і премій ім. Т.Шевченка, участь ЗВО в проектах, що фінансуються NATO в рамках Програми «Наука заради миру і безпеки», участь ЗВО в білатеральних проектах, середній конкурсний бал вступника та інші відкриті дані).
Експертне оцінювання якості науково-педагогічного потенціалу і якості навчання з сумарною вагою 15% проводилося за такими критеріями: рівень базової, загальноосвітньої підготовки студентів, рівень фахової підготовки, рівень практичного володіння інформаційними технологіями, затребуваність випускників ЗВО ринком праці.
Як зазначає керівник Національного академічного рейтингу “ТОП-200 Україна” Олеся Линовицька, за даними експертів, залишається практично незмінною тенденція великого розриву між потребами ринків праці України і результатами роботи університетів за моделлю сучасних знань, головними компетенціями і практичною якістю підготовки фахівців.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: