Учoра відбулася спрoба рейдерськoгo захoплення сільськoгoспoдарськoгo кooперативу «Агрoфірма Маріампoльська». Як писав «Без купюр», 30 березня відбулася зміна фoрми власнoсті підприємства, яке в шахрайський спoсіб перереєстрували в підприємствo-клoн ТOВ «Агрoфірма Маріампoльська».
Керівник підприємства Кoстянтин Міщанін напoлягає – співвласниками кooперативу є пoнад 800 пайoвиків, рішення прo перехід підприємства в ТOВ малo ухвалюватися на загальних збoрах. Втім, ніхтo з пайoвиків і 11 членів правління такoгo рішення не приймав. Тoму перереєстрація відбулася за підрoбленими прoтoкoлами збoрів.
«Без купюр» досліджував у скільки етапів відбувалася перереєстрація й які фірми фігурують у шахрайстві.
1 квітня у Держреєстрі з’являється інформація про зміну складу засновників вже підприємства-клона. За даними аналітичнoї системи YouControl, ним прописують нинішнього керівника Костянтина Міщаніна, за яким залишено 30% прав на підприємство і ТОВ «Глянець», яке є співзасновником підприємства-клона ТОВ «Агрофірма Маріампольська» і, фактично, стає власником решти 70% прав, що в грошовому еквіваленті 17,5 млн грн.
Уже 2 квітня «Глянець» змінюється на ТОВ «Вермонт Альянс». Підписантом вказується Володимир Тітаренко.
Тітаренко проживає в Луганці, працював на кооперативі. Згідно з даними на сайті ЦВК, на останніх місцевих виборах пройшов до Луганської сільради Петрівського району. Самовисуванець, безпартійний. Має профтехосвіту, за професією слюсар водопостачання. Нині він підписант 17-мільйонного підприємства. З декларації за 2016 рік мав трохи більше 30 тисяч гривень доходу.
За словами постраждалих від рейдерства підприємців, рейдери зробили протоколи зборів учасників підприємства-клона. Згідно з цим протоколом від 31 березня, Костянтин Міщанін, справжній керівник кооперативу, був відсутній. Підприємці вважають, що відступ 30% частки у підприємстві Міщаніну рейдери зробили аби «домовитися».
«Керівник підприємства жодним чином не спілкувався з рейдерами щодо якогось розділення господарства. В копіях документів, які вони подали на перереєстрацію написано, що директор не з’явився ні на одні збори новоствореного ТОВ і це переоформлено без його участі. Без його участі йому наділили 30%, а собі забрали 70% підприємства. Більше всього, це зробили щоб його дискредитувати й працівники подумали, що він у змові. А по-друге, щоб він заспокоївся, отримавши частку», – розповіли «Без купюр» в оточенні підприємців.
Подібна схема, коли незначну частку лишили справжнім власникам була й з ТОВ «Нива-2010», що у Бережинці.
Від глянцю до Вермонту
ТОВ «Глянець» зареєстроване в місці масової реєстрації у Києві 2014 року, в статутному фонді має 100 гривень. Керівник – Олександр Примак. За даними аналітичної системи YouControl, він значиться керівником ще з двох десятків підприємств, зареєстрованих переважно у Києві. У Кропивницькому він володіє ТОВ «ЛАКРУА», що знаходиться по вулиці Маланюка, 1.
ТОВ «Вермонт Альянс» створене три місяці тому – 18 грудня минулого року. Структура схожа з «Глянцем»: зареєстроване в місці масової прописки, 100 гривень в статутному фонді. Керівник, він же і власник – Володимир Затолюк. Також на нього записане київське ТОВ «Дайтона менеджмент».
«Без купюр» відслідковуватиме як правоохоронці розслідуватимуть цей випадок рейдерства.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: