Як повідомляв «Без купюр», 11 жовтня в нашому місті побував відомий політик і реформатор, екс-президент Грузії, лідер політичної партії «Рух нових сил» Міхеіл Саакашвілі. Під час перебування в Кропивницькому Міхеіл Ніколозович дав ексклюзивне інтерв’ю нашому виданню, в першій частині якого розповів, як, на його думку, можна змінити Україну за 70 днів, що для цього треба зробити. В другій частині нашої розмови читайте про те, чим відрізняється грузинська реформа охорони здоров’я від тієї, що пропонують українцям, що думає про інші реформи в Україні, відкриття ринку землі, чи може аграрну область очолювати один із її найбільших латифундистів та інше. Більше на відео:
– Ви назвали медичну реформу в тому варіанті, в якому її хочуть сьогодні прийняти, муляжем. А у нас на Кіровоградщині, в тому числі і серед народних депутатів, є прихильники грузинського варіанту медреформи? Чим вона краща?
– Грузинський варіант дуже простий. Ми віддаємо всі гроші пацієнтам. Будь-яка людина може отримати медичну страховку. Ми ж кажемо приватному бізнесу, що треба збудувати нові лікарні, тому що ті, що існують, – не витримують жодної критики: «Ви будуєте клініки, як у Німеччині й Австрії, і між вами і пацієнтами не стоятимуть держава, головні лікарі, міністерство, якісь там депутати місцевої влади, які щоразу вирішують – виділити кошти на обладнання чи ні. Вони всі розкрадають ці гроші по дорозі. Ви ж у свою чергу не повинні брати з людей жодної копійки, всі витрати повинна покривати медична страховка».
Нам же пропонують нову центральну бюрократію, яка продовжуватиме вирішувати, кому надати страховку, кому – ні. Вже оголосили, що лікування ракових хворих, та ж сама хіміотерапія, не покриватиметься на сто відсотків. Насправді бюрократії ще додається, але влада каже, що у неї гарні наміри. Добре, гарні наміри… Але, якщо Супрун не буде і завтра очолюватиме Міністерство охорони здоров’я, наприклад, Березенко чи якийсь посіпака Гончаренко, й вирішуватимуть, кому давати гроші, а кому ні, то це та сама система корупції. А вони повторюють, що це реформа, як мантру. Треба говорити правду, це не реформа – це профанація. В Україні реформи спеціально дискредитують, щоб люди думали: «Якщо це реформа, то нам такі реформи не треба». Влада скаже, що це зробила американський міністр Супрун, а це європейські міністри…
– Повернемося до реформ в цілому. Ми сьогодні бачимо, що нібито відбулася реформа правоохоронних органів, реформа прокуратури, триває реформа судів… І водночас навіть після переатестації в правоохоронних органах залишилися ті самі люди. Кадрово змінилася тільки патрульна служба…
– Патрульна так, але бек-офіс, тобто головна поліція, лишилася та ж сама. У нас реально розкриття злочинів 10 відсотків, це найгірший показник за всю історію, тим більше, що не всі злочини реєструються. Тобто влада начебто змінили систему, але залишила старі кадри, і ця система не може працювати по-новому.
– Сьогодні іде мова про відкриття ринку землі, хоча за різними схемами її вже скуповують і максимум, що пропонують селянам, за моєю інформацією, це тисяча доларів за гектар – за українські чорноземи…
– Тому що в нас сьогодні ще існує кріпосне право. Реальний власник землі не може її продати, створено нелегальний ринок, де ставлять свої ціни. І це не тільки українські латифундисти, зараз зайшли китайці і масово скуповують землю. Мені здається, що головною фігурою цього ринку має бути власник, а значить, він повинен мати свободу. На сьогодні ж із ринком землі, як із ігровим бізнесом, у нас вважається, що його немає, але він є і його «кришують» правоохоронці. Сьогодні незахищені ні фермери, ні пайовики. Зокрема, у вас на Кіровоградщині, було багато випадків рейдерства. І всі наскільки залякані, що ніхто не хоче змінювати статус-кво. Тому треба Уряд, якому довірятимуть і який реально вирішить цю проблему й керуватиметься національними інтересами.
– Тобто це проблема не правоохоронних органів, які бездіють, а в цілому системи?
– Так це кримінальна система, направлена на те, щоб не дати людям нормально жити.
– Щодо латифундистів, то ви, напевне, знаєте, що голова Кіровоградської обласної державної адміністрації, ваш колишній колега Сергій Кузьменко – один із найбільших латифундистів області, він стоїть на чолі області і при цьому може мати й свої особисті інтереси…
– Але ж це модель не місцева. Це все починається з Президента. Він один із головних латифундистів країни…
– Ви поставили б таку людину як Сергій Кузьменко на чолі аграрної області?
– Це абсолютно неправильно, це навіть кримінальний підхід до призначення людей. Бо це як у випадку з Президентом, який має більше ста бізнесів, і, як приклад, по всій країні зачиняються цукрові заводи, бо він основний виробник цукру. Він є в автопромі, і більше автопрому в нас немає. Він є в банківський сфері, і тому його банк отримав прибуток, а багато інших банків знищено.
– Що ви очікуєте він 17 жовтня. Ми допоможемо місцевим активістам, щоб вони були присутніми при висунені реальних умов владі під Верховною Радою. Нам не потрібен Майдан, ніхто не стрілятиме і не розхитуватиме країну. Просто люди мають контролювати владу, тому що, якщо влада буде під контролем, вона буде більш безпечна для них самих.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: