Триває кваліфікаційне оцінювання суддів апеляційних і місцевих судів. Протягом 10-11 квітня ще п’ятеро суддів з Апеляційного суду Кіровоградської області пройшли співбесіди у Вищій кваліфкомісії суддів (ВККС).
«Без купюр» досліджував, які оцінки отримали судді й про що їх запитували на співбесідах.
Так, 11 квітня співбесіду проходили Віктор Осєтров і Роман Широкоряд.
За результатами оцінювання Роман Широкоряд набрав загальний бал – 778,5 з 1000 можливих й отримав висновок про відповідність посаді. Під час співбесіди повідомили, що суддя має 15 років трудового стажу. За весь час суди вищих інстанцій скасували 14 рішень Широкоряда й 1 змінили. Висновків про незаконне збагачення й недоброчесність не надходило.
Колегія суддів, які вели співбесіду цікавилася, чому він не брав участь у конкурсі до Верховного Суду, зважаючи на високі бали. Суддя повідомив, що не хотів переїжджати, адже його родина вже пережила один переїзд зі Світловодська, де він раніше працював.
Також він пояснив, що від продажу майна у Світловодську купив будинок у Созонівці, де нині проживає. Щодо родини, то його дружина на пенсії, один син вчиться, інший подав заяву на службу в Нацгвардію. Колегія цікавилася раритетними мотоциклами, задекларованими суддею. Той пояснив, що мотоцикли радянського виробництва 1974 і 1976 років, які були у користуванні, придбав ще в 16 років із зароблених коштів.
Віктор Осєтров є заступником голови Апеляційного суду. Під час співбесіди загальних результатів оцінювання не озвучили, зазначили лише, що за результатами оцінювання на відповідність посаді отримав 81,1 бала, за практичне – 62,5 балів. Загальний бал 142,6.
Протягом 2012-17 років ухвалив 2803 справи, 14 його рішень скасовано, 4 – змінено. Він має навантаження нижче від показників навантаження на одного суддю в області.
Під час співбесіди комісія ВККС вимагала від судді пояснити низку суперечливих питань. Зокрема, скаргу на нього від вже колишнього голови суду щодо самовільного виїзду у відпустку. Осєтров скаргу пояснив як тиск на себе у 2007 році через відмову голові суду у прийнятті певного рішення.
Комісія поцікавилася, чому ж тоді Осєтров не повідомив про втручання. Він пояснив, що згодом той суддя перевівся до Києва, а скаржитися він не звик.
«Я по-іншому вихований. Маю поняття суддівської етики. І коли людина підходить з якимось проханням, я маю власний досвід, щоб відповісти так, щоб більше не підходили», – сказав Осєтров.
Крім того, судді просили Осєтрова пояснити інформацію від правоохоронних органів щодо поїздки на відпочинок у 2009 році. Нібито 29 серпня о 9.30 суддя ухвалював рішення, і того ж дня вилетів у відпустку. При чому, виліт був о 12.00. Осєтров доводив, що опівдні лише почалась посадка, до Борисполя він їхав напряму, а не через Київ, а виліт був аж о 15.00. Судова справа того дня слухалась не довго, адже один з фігурантів не прибув.
На питання, чи після того він їздив у відпустки, пояснив, що востаннє на відпочинку був у 2014 році, а в Єгипет літала лише його дружина з дитиною.
Дещо плутано пояснив суддя користування автомобілем своєї матері. Комісія ВККС цікавилася, звідки в його матері «Тойота» за кількасот тисяч, придбана в 2011 році. Він пояснив, що родина мала 935 тисяч від продажу батьком у 2006 році приміщень транспортного підприємства «УкрАвтоІнвест. Втім, згідно з інформацією від НАБУ, права на підприємство батько продав матері, тобто, фактично сам собі. Суддя зазначив, що в той період з родиною майже не бачився і не знає деталей цих фінансових справ.
Цим автомобілем, за словами судді, час від часу користувався його брат – Геннадій Осєтров – підприємець, екс-заступник міського голови й екс-депутат міськради Кропивницького, нині депутат Фортечної райради. За словами судді, авто планує викупити у родини собі, користується ним з 2014 року.
Інформацію про вимагання грошей зі своєї матері, що було зафіксовано правоохоронцями, пояснив шахрайством. Мовляв, постраждав від телефонних шахраїв, які зателефонували матері зі стандартним «набором» – «мамо, я в поліції, потрібні гроші». Тоді й звернулися до поліції.
Проте на цьому усі проблеми з родичами Осєтрова не закінчилися. ВККС цікавилася, яким чином суддя набув право на квартиру у Кропивницькому площею 63 м.кв. за 24 тисячі гривень. Суддя доводив, що житло за договором дарування отримав від батьків ще в 2006 році. Втім, про своє право на квартиру дізнався лише у 2014 році. Нібито підпис під договором ставив не він, а його брат-депутат.
«Під час оцінювання ми всього чули, але те, що від вашого імені підробили підпис, це взагалі», – відзначив один із членів ВККС.
Осєтров доводив, що причиною тому є родинні перипетії. Мовляв, трикімнатну квартиру, яку в 90-х роках отримав від суду, після розлучення передав колишній дружині. І, можливо, його батьки, «таємно» оформлюючи це житло на нього, таким чином хотіли убезпечити від імовірного передарування вже новій дружині судді.
За результатом співбесіди з Осєтровим ВККС постановила зупинити його кваліфікаційне оцінювання та повідомити НАЗК про можливе порушення антикорупційного законодавства.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: