Сьогодні з робочим візитом у Кропивницькому перебував Президент України Петро Порошенко.
Принаймні так анонсувала приїзд Гаранта облдержадміністрація. Президент взяв участь у Раді регіонального розвитку, яка в обласному центрі проводиться вже вдруге за останні два з половиною місяці й повторюється у міні-форматі на рівні районів. На 16.30 було анонсовано «народну зустріч Порошенка» на центральній площі міста і концерт.
У зв’язку із цим кропивничани в соцмережах обговорюють нюанси виборчого законодавства.
«В мене питання: у якій ролі в Кропивницькому перебуває Петро Порошенко? Якщо в ролі кандидата на пост Президента, тоді що він робить на раді регіонального розвитку і де на засіданні ради решта кандидатів. Дорога і концерт мають бути оплачені з виборчого фонду. Якщо з робочим візитом як Президент, то до чого тут концерт на площі? І чи має він право агітувати під час концерту?», – пише кропивничанка, виконавча директорка ГО «Територія успіху» Інга Дуднік у Фейсбуці.
«Без купюр» звернувся за коментарем до експертів Громадської мережі ОПОРА в Кіровоградській області. Оскільки Порошенко є кандидатом у виборчій гонці, ми поцікавилися, чи виступ перед чиновниками й посадовцями на Раді регіонального розвитку і його супроводження представниками влади не є проявом використання адмінресурсу.
«Відповідно до ст 12 закону України «Про вибори Президента України» чинний глава держави є суб’єктом виборчого процесу, як офіційно зареєстрований ЦВК кандидат на пост Президента України», – відзначає громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянскої мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євген Гурницький.
Виборче законодавство передбачає, що передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України, і така агітація може здійснюватись у будь-який легітимний спосіб, наприклад:
- Збори громадян, зустрічі з виборцями
- Проведення мітингів, походів, демонстрацій, пікетів
- Проведення публічних дебатів, дискусій, круглих столів, прес-конференцій
- Оприлюднення політичної реклами в ЗМІ
- Розповсюдження виборчих листівок, плакатів іншої друкованої агітаційної продукції
- Проведення концертів, вистав, спортивних змагань за підтримки кандидата напост Президента України, і оприлюднення інформації про таку підтримку
- Публічні заклики голосувати або не голосувати за кандидата, або публічна оцінка діяльності кандидата
- Встановлення інформаційних наметів
- Або інших незаборонених законом формах
Потрібно зазначити, що передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України.
Якщо вести мову про обмеження щодо ведення передвиборної агітації, то органам виконавчої влади, органам влади АР Крим та органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам, їх посадовим та службовим особам забороняється участь у передвиборній агітації у робочий час (крім випадків, коли відповідна особа є кандидатом на пост Президента України).
«Стосовно візиту Президента України до Кропивницького, Громадянська мережа ОПОРА спостерігаючи за виборчим процесом надає оцінку ймовірним порушенням виборчого законодавства після детального аналізу кожного підтверженого факту. А тому наразі говорити про можливе застосування адміністративного ресурсу або інших ймовірних порушень виборчого законодавства в межах цього візиту ми не можемо, оскільки такі оцінки повинні бути обгрунтовані, всебічні й об’єктивні, а факти перевірені», – йдеться у коментарі експерта.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: