Цього тижня Ленінський райсуд Кропивницького продовжив розгляд справи екс-прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури Максима Джулая.
Як повідомляв «Без купюр», ГПУ висунула Джулаю обвинувачення за ч.3 ст.368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). За версією слідства посадовець отримав від представника світловодського ПП «Світлохім» хабар у 10 000 доларів США за закриття кримінального провадження стосовно службових осіб цього підприємства. Також прокурор нібито обіцяв забезпечити відсутність тиску правоохоронців.
Як ідеться в одній із судових ухвал по цій справі, місцева прокуратура розслідувала провадження про можливе шахрайство з відшкодуванням заборгованості ПДВ підприємству ТОВ «Супрім-Груп», у якого були взаєморозрахунки із ПП «Світлохім». Згідно з матеріалами слідства, у жовтні минулого року представник «Світлохіму» звернувся до прокурора й запропонував привезти посадовців підприємства на проведення слідчих дій. Під час однієї з наступних зустрічей прокурор, за даними правоохоронців, повідомив, що закриє кримінальне провадження лише за умови передачі йому 10 тисяч доларів й що документи перебувають у сейфі його службового кабінету. Крім того, що він не давав вказівки продовжувати слідчі дії працівникам поліції, які здійснюють оперативний супровід, всупереч їхнім вимогам.
Хабар, за даними слідства, передавався в кафе «Філіжанка. Після цього прокурора затримали біля ЖК «Ковалівський». На фото, опублікованих ГПУ і СБУ видно, що долари поклали до фірмової коробки з-під віскі «Jack Daniel’s».

Вилучене під час затримання | Фото СБУ
Під час засідання, що відбулося у вівторок, суддя Світлана Льон продовжила вивчати докази, які надавав прокурор ГПУ Вадим Січко. Серед них – протоколи, складені в рамках слідства, речовий доказ – клаптик паперу, на якому надруковано «10 $» та диск із записом розмови прокурора з представником підприємства – адвокатом. Цей представник вочевидь записав свою розмову з Джулаєм й звернувся до СБУ із заявою на нього.

Прокурор ГПУ Вадим Січко
Під час засідання прокурор озвучив початок з розшифровки запису. Згідно з нею, в бесіді з адвокатом підприємства ймовірно Джулай говорить, що «питання закривається на рівні обласного керівництва». Проте стосовно чого йшла мова не відомо, адже прокурор запропонував послухати запис в рамках дослідження матеріалів НСРД, що потребує більше часу.

Екс-прокурор Максим Джулай
Адвокат Джулая відзначив, що подаватиме клопотання про недолучення диску до матеріалів справи, адже не вважає його доказом й клопотатиме не заслуховувати запис.
На наступному засіданні, що призначене на 12 червня, суд продовжить вивчення доказів.
У Верховному Суді, де Максим Джулай намагався оскаржити власне звільнення, він переконував суд, що грошей не вимагав і не брав, винним себе не вважає, підозра у вчиненні злочину не доведена. Втім, суд йому відмовив мотивуючи тим, що прокурор «вчинив одноразове грубе порушення правил прокурорської етики, що полягає у неодноразових зустрічах позивача з адвокатом ПП «Світлохім» поза межами приміщення прокуратури. Порушення має грубий характер, оскільки дотримання правил прокурорської етики є очевидним та обов’язковим, таке порушення не може бути виправдано ніякими обставинами».
Крім цього, згідно з довідкою ГПУ, прокурор не пройшов таємну перевірку доброчесності. Допущення порушення Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури виявило і службове розслідування, проведене прокуратурою Кіровоградської області. В прокуратурі області констатували, що Джулай «вступив у позаслужбові стосунки із представником підприємства ПП «Світлохім». Вказана подія набула негативного суспільного резонансу та завдала шкоди авторитету органів прокуратури України».
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: