Загалом природо-заповідний фонд області налічує 244 території та об’єкти загальною площею майже 102 тисячі га. Ландшафтні заказники, біосферні заповідники та інше створюють для того, щоб зберегти червонокнижних рослин та тварин Кіровоградщини.
Про це повідомив під час брифінгу директор департаменту екології та природних ресурсів ОВА Вʼячеслав Дубровський.
Із майже 102 тисяч га природо-заповідного фонду області 26 територій та об’єктів площею 5909 га мають статус загальнодержавного значення, інші 218 територій – місцевого значення. Показник заповідності до площі області складає 4,15%.
“Хочу наголосити, що за два роки воєнного стану територію природо-заповідного фонду області збільшено на 543,4 га. Це нормальний показник”, – зауважив В’ячеслав Дубровський.
За словами директора департаменту екології та природних ресурсів ОВА, щоб територія стала природо-заповідною, є кілька етапів – потрібне наукове обґрунтування щодо актуальності її створення, розробити проєкт, за який проголосує обласна рада, зробити паспорт. Також та чи інша громада бере на себе зобов’язання охороняти, тримати в цілісності й недоторканості цю землю.
“На кожну таку територію чи об’єкт природо-заповідного фонду потрібно виготовляти проєкт землеустрою. Це дуже затратна і по часу, і по фінансам справа. Тому ми допомагатимемо громадам області, на підставі співфінансування, розробляти такі проєкти, вносити їх на кадастрову карту, щоб зберегти такі території для майбутніх поколінь”, – зазначив Вʼячеслав Дубровський.
Також в області наразі працює дві комісії, створені в 2023 році. Вони встановлюють збитки, нанесені військовими діями агресора територіям лісового господарства й природо-заповідного фонду. Проте відсутність закріплених картографічних меж територій є перепоною роботі комісій – неможливо встановити де починається, а де закінчується лісове господарство й природо-заповідний фонд.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: