Антибіотики є одними з найпоширеніших лікарських засобів, які призначають при різних захворюваннях, де є ефективними саме антибактеріальні препарати. Утім, прийом таких медикаментів може мати й небажані наслідки для мікрофлори кишківника, знищуючи не тільки патогени, але і корисні бактерії.
У таких випадках лікар обов’язково призначає прийом пробіотиків. Наприклад, це може бути Ентерожерміна чи інший подібний препарат, який дозволяє підтримувати здоров’я кишківника на належному рівні.
Чому пробіотики важливі
Коли ви маєте пройти курс лікування антибіотиками, не варто прийом пробіотиків залишати поза увагою. І ось чому:
- Бо це відновлення балансу мікрофлори кишківника. Антибіотики, як вже згадувалося, знищують не лише шкідливі бактерії, але і корисні, тобто ті, що є важливими для нормального функціонування системи травлення. Пробіотики ж допомагають відновити цю рівновагу, бо забезпечують кишківник корисними бактеріями;
- Бо це дозволяє запобігти діареї та іншим побічним ефектам від прийому антибіотиків. Виникнення діареї під час лікування антибактеріальними препаратами – поширене явище, спричинене дисбалансом мікрофлори кишечника. Та якщо паралельно вживати пробіотики, такої незручності можна уникнути.
- Бо це покращує захисні можливості організму. Значна частина імунної системи організму пов’язана саме з кишечником. Корисні бактерії, які поселяються в кишечнику через пробіотики, допомагають підтримувати імунітет, а відтак запобігають різним захворюванням.
Як бачимо, важливість прийому пробіотиків, коли йдеться про лікування антибіотиками, – важко переоцінити. Тому обов’язково врахуйте це, дотримуйтесь рекомендацій лікаря і не забувайте: самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.
Підсумовуємо
Антибіотики можуть призначити при різних захворюваннях, де тільки такі препарати можуть дати бажаний ефект. Але їх прийом, як правило, супроводжується низкою побічних ефектів, головним чином, це стосується кишківника. Але травній системі можна допомогти, якщо антибактеріальні препарати доповнювати пробіотиками – саме в такий спосіб можна виключити компенсувати втрачені корисні бактерії, відтак забезпечити нормальне функціонування кишківника.
Певна річ, хворобу краще запобігти, аніж її усувати, але коли виникли певні проблеми зі здоров’ям, до лікування слід підійти максимально відповідально, уважно, чітко дотримуючись курсу та рекомендацій лікаря. Будьте здорові!
Реклама
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: