Сьогодні, 19 вересня, медики з Кіровоградщини, члени Профспілки працівників охорони здоров’я, приєдналися до мітингу колег у Києві. Профспілка заявляє про систематичне затримання зарплат, «зрівнялівку» виплат, низький рівень соцзахисту медпрацівників. Також серед вимог – призначення міністра Охорони здоров’я України.
На сторінці у Фейсбуці Профспілки працівників охорони здоров’я Кіровоградської області опубліковано фото з мітингу. Спілчани вже встигли «похвалитися» підтримкою їхнього мітингу екс-головою Кіровоградської ОДА та екс-заступником глави Адміністрації президента-втікача Януковича Сергієм Ларіним.
Раніше інформацію щодо мітингу медпрацівників на своїй сторінці у Фейсбуці прокоментувала народна депутатка VIII скликання, заступниця Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко. За її словами, на проблемі з виплатою зарплат, адже заборгованість існувала і навесні і влітку, сьогодні відбуваються політичні спекуляції. І мітинг профспілок співпав із розглядом Верховною Радою законопроекту щодо реформування галузі медицини, який і має вирішити проблеми, на які нарікають медики.
«Обсяг коштів Державного бюджету України, що спрямовуються на реалізацію програми медичних гарантій, щорічно визначатиметься у Законі України про Державний бюджет України на відповідний рік у розмірі не менше 5% валового внутрішнього продукту України. Тобто, за умови виконання урядом норм закону, це буде значне підвищення фінансування всієї галузі охорони здоров’я!», – зазначила Сисоєнко.
Про стан виплат зарплат працівникам медичної галузі Кропивницького, а це близько 4 тисяч людей, у коментарі «Без купюр» повідомила начальниця міського управління охорони здоров’я Оксана Макарук.
«За І половину вересня існує заборгованість по зарплаті – 5 млн. 3 тис. грн. ЇЇ погасимо субвенцією за І половину жовтня, яка надійде в перших числах жовтня, – говорить Оксана Макарук. – У такому режимі працюємо майже рік, тому що медична субвенція, якою фінансується галузь, 100-відсотково не забезпечувала потребу, навіть по зарплатах. Про це ми говорили з початку року, заявляли спочатку, що не вистачає близько 50 мільйонів. Потім на міський бюджет по І півріччю виділили додатково 12 мільйонів на зарплату і кредиторську заборгованість по зарплаті. І все одно цих коштів не достатньо. Зараз ми говоримо про те, що 32 мільйонів не вистачає на зарплату до кінця року».
Щодо скарг медиків на так звану «зрівнялівку зарплат», коли медсестра й лікар, за їх твердженнями, отримує однакову зарплату, начальниця міського управління охорони здоров’я зазначила встановлені законодавством виплати.
«Зарплата встановлена згідно із Законом «Про держбюджет». Мінімальна складає 3200 грн., лікарі первинної ланки мають зарплати у середньому 5,6 тис. грн. якщо говорити про абсолютні цифри, вторинної ланки – 6,5 тис. грн. Середній медперсонал поліклінік і Центрів первинної медико-санітарної допомоги отримують 3,6 тис. грн., медсестер стаціонарів – 4,4 тис. грн., тут враховуються нічні чергування, оперативна активність, інший медперсонал отримує фактично 3200 грн. Сказати, що у всіх однакова зарплата, то ні. Лікар має доплату за категорію та передбачені законодавством надбавки. Але сказати, що це дуже велика різниця (між зарплатами), теж складно сказати. Але це в межах чинного законодавства», – зазначила Оксана Макарук.
Як ідеться у повідомленні прес-служби МОЗ, під час зустрічі представників Уряду та Міністерства із Профспілкою працівників охорони здоров’я 15 вересня, йшлося про погашення заборгованості до кінця цього року. Станом на 13 вересня вона становить 81,7 млн. грн.
Окрім того, щоб запобігти виникненню заборгованості із виплати зарплати медикам, які систематично трапляються наприкінці року, МОЗ підготувало проект розпорядження Кабміну «Про розподіл резерву медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2017 році», який було погоджено ухвалити на найближчому засіданні Кабінету міністрів України.
“До сьогодні кардинальні зміни у фінансовому забезпеченні фахівців охорони здоров’я не були можливими через застарілу систему управління, оновити яку має медреформа, – стверджує в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. – Без ухвалення відповідних Законів парламентом ситуація принципово не зміниться, а дефіцит і заборгованість по зарплатах і надалі виникатимуть щороку. Саме тому команда МОЗ підтримує прагнення медиків змінити такий стан справ і робитиме все від неї залежне, щоб парламент ухвалив законопреокти № 6327 та №6604, необхідні для старту медичної реформи”.
Профспілка звернулася до нардепа Дануци з приводу критичної ситуації з фінансуванням медицини
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: