Сьогодні у Кропивницькому презентували проект «Баба Єлька».
Засновниці проекту журналістка, редакторка «Нової газети» Інна Тільнова, журналістка, піарниця Вікторія Семененко та вокалістка гурту «Ексампея» Світлана Буланова об’єднались задля реалізації спільної мети – збереження і примноження етно-спадщини Кіровоградщини.
Авторка ідеї проекту – Світлана Буланова говорить:
«Я виросла в селі Розсохуватка Маловисківського району, дуже багато часу я проводила у своєї бабусі. В селі її всі називали бабою Єлькою, вона дуже гарно співала, була «виводчецею», майстром з випічки, вишивання. Все її життя супроводжувалось піснею. Для мене все це було звичним, адже я росла в такій атмосфері, тоді я ще не розуміла наскільки унікальною є моя бабуся».
Дівчата вирішили відправитись у фольклорну експедицію на Маловисківщину – їхню батьківщину, і вже 13-го липня реалізували свою ідею.
«Бабуся мені сказала: коли помру я і всі мої подруги, ви більше таких пісень ніде не почуєте, а ми з неї сміялись. І коли бабуся померла, до мене прийшло відчуття сорому, тому що я не записала, не зберегла і не зафіксувала її пісень. І вже декілька років мене не покидає ідея зібрати, упорядкувати їх. Я впевнена, що на Кіровоградщині дуже багато унікальних, автентичних пісень» – так пояснює мету експедицій Світлана Буланова.
Інна Тільнова та Вікторія Семененко поділились враженнями від експедицій, які вони вже встигли здійснити, розповіли про людей, з якими поспілкувались та про плани на майбутнє:
«Ми збираємо не тільки пісні, а й вироби ужиткового мистецтва, мріємо створити до нього музей. Плануємо створити ютуб-канал для того, щоб популяризувати та показати результати наших експедицій. Хочемо здійснити якомога більше таких поїздок, ми постійно у пошуці нових місць, тому якщо у вас в селі є така ж унікальна баба Єлька, або цілий колектив, які виконують унікальні пісні, автентичні, які поширені лише у вашій місцевості – ми готові до співпраці» – кажуть дівчата.
Читайте також: Учасницю проєкту “Баба Єлька” запросили на навчання до Гарварда
Читайте також: У Кропивницькому випустили пісню, створену на основі унікальної народної композиції
Читайте також: Унікальні народні пісні, зібрані на Кіровоградщині, почують за кордоном
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: