Аналітичний центр Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” надав аналітику про те, як забезпечувалась паліативна допомога на Кіровоградщині протягом 2017 року.
Найбільша кількість паліативних пацієнтів на диспансерному обліку серед центральних районних лікарень та центрів медико-санітарної допомоги районів протягом 2017 року наступна: Бобринецька ЦПМСД (91), Компаніївської ЦРЛ (49), Вільшанському ЦПМСД (58).
Проліковано паліативних пацієнтів найбільше у Новоархангельскому ЦПМСД (123), Олександрійській ЦРЛ (64), Новомиргородському РЦПМСД (55), Компаніївській ЦРЛ (48), Олександрівській ЦРЛ (40), Кіровоградській ЦРЛ (40).
Показовим є порівняння з показниками роботи паліативного відділення Центральної міської лікарні м. Кіровограда (далі – ЦМЛ): 329 осіб – на диспансерному обліку, 150 – проліковано стаціонарно. Із 20 закладів, які відповіли на запити, співпраця з територіальними центрами соціального обслуговування (далі – ТЦ) налагоджена в 10 закладах, з яких договір про співпрацю є лише у 4 лікарень (Олександрійського ЦПМСД, Новоархангельский ЦПМСД, Вільшанські ЦПМСД та ЦРЛ).
Олександрійські ЦРЛ та ЦПМСД відповіли, що в них відсутні паліативні ліжка, в той час, як на кінець 2016 року, за даними Департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації, було 13 паліативних ліжок. Аналогічна ситуація і в Знам’янських ЦРЛ та ЦПМСД: ліжка відсутні, в той час, як у 2016 році було 5 паліативних ліжок.
Із 37 закладів відповіді на запити надали лише 20. Серед тих, що порушили Закон України «Про доступ до публічної інформації»: Благовіщенська ЦРЛ, Бобринецька ЦРЛ, Голованівська ЦРЛ, Добровеличківська ЦРЛ, Новоархангельська ЦРЛ, Новоукраїнська ЦРЛ, Ульяновський ЦПМСД, Долинський районний ЦПМСД, Гайворонський ЦПМСД, Новгородківський ЦПМСД НРР, Маловисківський ЦПМСД, Компаніївський ЦПМСД, Новгородківська ЦРЛ, Світловодська ЦРЛ, Петрівський РЦПМСД ПРР, ЦПМСД Світловодського району, ЦПМСД Онуфріївського району.
Інформація щодо виписаних рецептів на знеболення (в тому числі пільгових) – неоднорідна. Дехто відповів про загальну суму, на яку виписано рецептів, дехто – в штуках, дехто – в рецептах. Далі – детально по закладах.
З 9 районних ТЦ жоден не надає послуг з паліативного/хоспісного догляду. Лише в ТЦ Долинського району є 4 паліативних особи на обліку, в інших – або відсутній облік, або паліативні – хворі.
Довідка: паліативна допомога — це підхід, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, шляхом запобігання і полегшення страждань завдяки +ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: