Протягом двадцяти чотирьох років Олександрійський військово-патріотичний спортивний клуб «Захист» виховує справжніх чоловіків. В інтерв’ю «Без купюр» президент ВПСК «Захист», Голова окремого підрозділу Всеукраїнської федерації військово-спортивного багатоборства в Кіровоградській області Андрій Ярошевський розповів про особливості такого спортивного клубу, чого там навчають і наскільки важко кувати спортивні кадри на периферії.
Чому ваш спортивний клуб саме військово-патріотичний? Чим він відрізняється від звичайного спортивного клубу?
По-перше, він створений на базі військової частини. По-друге, при створенні клубу головним напрямком обрали підготовку молоді до служби в армії. У ті роки батьки боялися віддавати синів до армії, поширювалися історії про дідівщину, тому постало питання підготовки хлопців морально й фізично. Треба було показати, що нічого страшного в армії немає. Потім ми почали співпрацювати з військовими частинами, навчальними закладами силових структур, до яких наші вихованці вступали вже фізично й морально підготовленими.
Тричі на тиждень вони займаються військово-спортивними багатоборствами, а також кікбоксингом, змішаним єдиноборством, стрілковою підготовкою. Кожен обирає те заняття, до якого він схильний і яке найбільше подобається. Також у нас є парашутно-десантна підготовка і влітку наші учні стрибають з парашутом.
Така підготовка дає можливість заробити гарну характеристику. Навчальні заклади силових структур, такі як Академія сухопутних військ, Академія національної гвардії, фіскальної служби вже знають наших вихованців і слідкують за їхніми досягненнями, щоб згодом запросити до вступу.
Наскільки важко прививати дітям любов до спорту?
За 24 роки ми виховали вже 4 покоління і зрозуміли, що робити акцент треба на виховання дітей молодшого віку, разом із батьками прививати їм любов до спорту, самоконтролю і дисципліни. Старших дітей важче зацікавити. Найчастіше ці діти мотивовані займатися багатоборствами, коли їх хтось образив і вони хочуть навчитися постояти за себе, або хочуть покращити фізичну підготовку до вступу в навчальні заклади силових структур.
Коли батьки приводять дітей вперше, ми запитуємо, який результат вони хочуть бачити. Найчастіше батьки хочуть чимось зайняти свою дитину, покращити здоров’я. Чим раніше дитина починає займатися фізичними навантаженнями, тим краще. У нас є група від 5 років, яка займається тільки фізичними навантаженнями, а пізніше – бойовими мистецтвами. У цих дітей і осанка краща, і дисципліна. Також ми слідкуємо за навчанням дітей, навіть перевіряємо щоденники, щоб була гарна успішність. Так вони відчувають контроль, не розслабляються і не збивається режим.
Які у ваших підопічних вже є досягнення?
За всі роки підготували 13 майстрів спорту міжнародного класу. Кожного року наші учні представляють область і стають членами національної збірної України. Наші підопічні успішно беруть участь в національних та світових турнірах. На Кубку України з військово-спортивних багатоборств протягом десяти років наші спортсмени не опускалися нижче третьої сходинки і завжди представляли нашу область на п’єдесталі перемог.
Наші вихованці вже очолюють федерації інших областей. Ми виховуємо хороші спортивні кадри, і це дуже приємно, коли твій учень перевершує твої досягнення.
Ми пишаємося ними і не тільки за їхні спортивні досягнення, а й героїзмом. Щонайменше 10 наших учнів служили в АТО, були поранені, один загинув.
Чи важко кувати спортивні кадри на периферії?
Кувати спортивні кадри не важко, важко втримати їх, оскільки в нашій області дуже мало таких закладів, навідміну від Харкова, Львова, Києва чи Дніпра, куди вступають наші учні. Однак у нас в Олександрії є військова частина, де деякі військові є майстрами спорту і, зокрема, нашими інструкторами. Спорт великих досягнень потребує коштів, правильного харчування, фармакології. Однак цілеспрямованість і бажання перемагати – найголовніше.
Чи всі можуть стати членами спортивного клубу?
Звичайно всі, головне – бажання і відсутність протипоказань до фізичних навантажень. Наша мета – не зробити з усіх чемпіонів, а щоб наші діти були здорові, виховані, дисципліновані, могли себе захистити. Коли людина може постояти за себе – вона стає впевненою. А коли вона впевнена – то може досягти чимало успіхів, і не тільки у спорті.
Для малозабезпечених родин у нас завжди є знижки, а якщо треба оплатити поїздку на змагання – робимо це за власний рахунок. І такі діти частіше мають успіх на змаганнях. Вони розуміють, що якщо вони самі не досягнуть успіху, їм мало хто допоможе. Це наш потенціал, і ми намагаємося створити їм усі потрібні умови.
Як організовуєте дозвілля дітей, оздоровлення?
У нас є виключно тренувальні збори й такі, які ми поєднуємо з відпочинком. Проводимо літні табори, зокрема на березі моря. Наприкінці серпня перед навчальним роком збираємо дітей на 10 днів. Готуємо до режиму, повертаємо в форму після канікул.
Зазвичай організовуємо табори за власний рахунок. Однак нам вже двічі пощастило виграти тендер на проживання і харчування на літніх зборах.
Наразі важко підтримувати достойний рівень. Це і приміщення, і обладнання. Щось робимо самі, чимось допомагають батьки. Але головне – це бажання щось робити й удосконалювати.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: