“Триває підготовка указу президента щодо поліпшення доступу до мобільного інтернету в сільській місцевості, на автомобільних та залізничних шляхах. Йдеться про діапазон 900 МГц, про впровадження технології 3G і 4G в цьому діапазоні. Ми чекаємо на цей документ найближчими днями”.
Про це повідомляє “Економічна правда” з посиланням на керівника сектора IT&Telecom Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олександра Кубракова.
65% українців не мають доступу до 4G.
В абсолютних числах це означає, що 16 млн жителів країни відрізані від мобільного зв’язку четвертого покоління. Під час поїздок за межі великих міст 4G позбавлені 24 млн українців.
До такого висновку дійшли експерти BRDO в результаті дослідження проблем телекомунікаційної галузі. Для порівняння: у ЄС зв’язок 4G мають 90% населення. У Чехії цей показник становить 98,8%, у Швеції — 100%.
При цьому в Україні в діапазоні 800-900 МГц частоти мають украй нерівномірний і неефективний розподіл між користувачами. Так, серед мобільних операторів 58% спектра зосередив “Київстар”, 24% — “Vodafone Україна” і 18% — lifecell.
Якщо президент не забезпечить 65% українців доступом до 4G, то його передвиборча обіцянка побудувати державу у смартфоні залишиться мертвонародженою.
Заступник глави АП Олексій Гончарук, відкриваючи круглий стіл, нагадав присутнім про цю ідею президента.
“Державу треба робити більш сучасною, більш ефективною. Електронні інструменти — це шлях до ефективності. Це зменшення часу на ухвалення рішень.
Це доступність, коли людина в маленькому місті чи навіть за кордоном може відкрити ноутбук або смартфон і отримати державну послугу. Однак ці технології буде дуже складно запровадити, якщо у нас не буде якісного зв’язку”, — сказав він.
Виступи учасників круглого столу з цього питання показали, що якісний зв’язок у вигляді суцільного покриття України 4G можна отримати тільки на частотах 900 МГц.
Більш низькі частоти, які розвинені країни звільнили від аналогового телебачення і запустили на них 4G, в Україні досі зайняті аналоговим і цифровим ТБ. Як і коли ці частоти можуть бути звільнені, не знає навіть відповідальна за дані питання Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.
На круглому столі секретар Нацради Олександр Ілляшенко заявив, що аналогове телебачення, яке займає частину першого цифрового дивіденду (790-862 МГц), буде відключене 31 грудня 2019 року.
“Що робити з цифровим телебаченням, яке використовує перший і другий цифрові дивіденди, ми поки не знаємо”, — заявив представник регулятора.
Цю позицію він пояснив тим, що його відомство не має законних підстав забирати або міняти ліцензії у двох провайдерів цифрового телебачення.
Таким чином, країні залишається сподіватися на те, що мобільні оператори і Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації домовиться про умови перерозподілу частот в діапазоні 900 МГц для запуску на цих частотах 4G і 3G.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: