Про ситуацію з рейдерським захопленням підприємств на Кіровоградщині сьогодні шлося під час засідання обласного Антирейдерського штабу. У засіданні взяли участь заступниця міністра Юстиції України Олена Сукманова, нардеп Олександр Горбунов, прокурор області Анатолій Коваленко, очільник поліції області Роман Козьяков та інші.
Начальник обласного управління юстиції Вадим Гуцул нагадав “історію боротьби” за поновлення прав справжніх власників СВК “Агрофірма Маріампольська” з Петрівського району – 785 співвласників, мешканців села.
З його слів, кооператив було перереєстровано у ТОВ з численними порушеннями. Першу скаргу керівництва СВК до комісії Мін’юсту було повернуто через наявність позову рейдерів. Втім, за словами Гуцула, з огляду на розголос у ЗМІ, особисто заступниця міністра перейнялася ситуацією та включилася у пошук шляхів вирішення. Тому ухвалили варіант із повторною скаргою керівництва СВК до Мін’юсту та задоволення звернення, поки рейдери не подали новий технічний позов.
Заступник начальника головного управління Нацполіції Дем’ян Таршин повідомив, що за фактом рейдерства відкрито два кримінальні провадження. Наразі опитано свідків – працівників СВК, які підтвердили, що на загальних зборах рішення про реорганізацію в ТОВ не ухвалювали. Також тривають експертизи, слідчі дії, в тому числі на території інших областей.
“Наразі підозру нікому не оголошено. Триває збір доказів. У разі наявності достатніх доказів, підозру буде оголошено”,- сказав Таршин.
За інформацією поліції, до розслідування долучать висновки Мін’юсту.
Керівник СВК Костянтин Міщанін подякував причетним до відновлення прав кооперативу. Наразі на підприємстві відновлено робочий процес, виплачено зарплату, податкові борги. Втім, у зв’язку із рейдерським захопленням, СВК втратив близько 1,5 млн грн. Міщанін відзначив, що наразі поліція працює в “правильному руслі”.
Разом із тим, чиновники і правоохоронці перекладали відповідальність за контроль за реєстраторами одне на одного. В Юстиції кажуть, що без реального покарання реєстраторів за сприяння рейдерству явище не зупинити, в прокуратурі вимагають ужорсточенння законодавства. Тим часом реєстратори, яким влада надає право реєстраційних дій, збагачуються за рахунок рейдерів та сприяють “віджиму” бізнесу.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: