Радник керівника обласного підприємства “Дніпро-Кіровоград” Сергій Карелін, який також зазначив, що є автором патентів та винаходів із технологій фільтрації води та стоків і технічним консультантом із водопостачання програми DOBRE Агентства США з міжнародного розвитку, оприлюднив сьогодні у Фейсбуці відкритий лист до керівництва області.
Лист адресований голові Кіровоградської ОВА Андрію Райковичу, голові облради Юрію Дрозду та голові бюджетної комісії обласної ради Сергію Коваленку. У відповідь на їх звинувачення керівництва ОКВП “Дніпро-Кіровоград” у непрофесійності та слабкому менеджменті, він звинувачує керівництво області у тому, що підприємство зробили заручником політичних ігор депутатів та інших осіб, зацікавлених у доступі до ресурсів.
Він також вважає безпідставними низку звинувачень на адресу нинішнього керівника ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Олександра Пісного та перелічує досягнення підприємства під його керівництвом, які посадовці ОВА та облради не беруть до уваги.
“Не нинішнє керівництво отримувало кредити Світового Банку в тій кількості й з наявними (до нашого приходу на підприємство) темпами їх запровадження. Не нинішнє керівництво затверджувало наявний тариф, в т.ч. з урахуванням повернення отриманого кредиту, коли запуск об’єктів був розтягнутий в часі з тих чи інших причин, і економічного результату від реалізації проєктів практично не було отримано. Не нинішнє керівництво звинувачувати у тисячі кілометрах зношених мереж. Нинішнє керівництво водоканалу не впливає на зростання курсу валют по отриманих кимось кредитах через військові дії та фінансовий стан в країні, що призвело до збільшення заборгованості”, – зазначив він.
На думку Сергія Кареліна, жоден із названих посадовців не звернув увагу на досягнення «Дніпро-Кіровоград». Зокрема, значний обсяг робіт із реконструкції, на суттєве зменшення витрат електроенергії через оптимізацію технологій, економію матеріальних ресурсів, роботу з оптимізації кадрів, організацію зворотного зв’язку зі споживачами та інше.
Сергій Карелін наводить наступні аргументи на користь нинішнього менеджменту “Дніпро-Кіровоград”:
У 2021 році (за попереднього керівництва) підприємство отримало збиток 52,2 млн грн. У 2022 році (за нового керівництва та без урахування курсової різниці по кредитах Світового банку) – за умов війни, падіння збуту, збільшення боргу за послуги населення (зі 101 млн у 2021 р. до 148 млн у 2022 році), багаторазового збільшення ціни на реагенти, паливно-мастильних і інших матеріалів, підприємство отримало менший збиток — 41 млн грн.
У 2022-ому підприємство вперше за історію існування досягло зменшення питомих витрат електроенергії (кВт/1 м куб.) по воді — на 12,6%, по стоках – на 19,2%.
Загальна економія витрат електроенергії в абсолютній кількості склала за 2022 рік – 3,4 млн кВт відносно попереднього 2021 року, або близько 18 млн грн.
Керівництво залучило близько 90 млн грн донорської допомоги, яка дозволила покрити (не коштом споживачів чи бюджету) здорожчання у рази реагентів, придбати нові автомобілі та місткості для розвезення води, отримати на безоплатній основі 20 генераторів для організації автономного живлення насосних станцій, отримати кілометри нових труб, велику кількість запірної арматури, компенсувати вартість електроенергії та інше.
Завдяки донорським коштам та перегляду вартості раніше розробленого проєкту зі 100 млн грн до близько 20 млн грн, запущено в роботу проєкт подачі води на селище Нове із прогресивним технічним рішенням, яке передбачає мінімальні витрати електроенергії надалі при експлуатації. Організоване водопостачання Сонячного.
За рік реконструювали не за кредитні, а за обігові кошти 5 насосних станцій.
Підприємство запровадило програми реставрації та заміни засувок; вирівнювання балансу тисків через встановлення клапанів регулювання тисків; запроваджується організація зонованого дистанційного обліку споживання води для реалізації соціальної справедливості між споживачами.
На засіданні новоствореної технічної ради відмовилися від реалізації раніше запланованого проєкту на близько 120 млн грн через його технологічну недоцільність, зекономивши значні кошти бюджету.
Зменшено втрати води Смолінського водогону на 48%.
“Але, мабуть, одним із головних досягнень нового керівництва стала відсутність будь-якого приводу для обвинувачень в корупції. Начебто гучна справа про розкрадання коштів на закупівлі екскаватора та мулососа завершується висновком судової експертизи про їх закупівлю підприємством за ціною нижчою, ніж ринкова. Ми не проти зміни керівництва, це право обранців, яких самі й заслуговуємо. Але ми категорично проти обвинувачень в непрофесіоналізмі”, – пише Сергій Карелін. – “Ми не можемо нести відповідальність за всі роки існування підприємства. Але ми готові відповісти за кожні свої дії та рішення з 2022 року по теперішній час. Не соромно!”.
“Без купюр” обов’язково поцікавиться думкою протилежної сторони та оприлюднить її найближчим часом.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: