Після проходження кваліфікаційного оцінювання суддями Апеляційного суду Кіровоградської області, одна суддя отримала висновок про відповідність займаній посаді, ще двоє очікують рішення. «Без купюр» досліджував, які бали набрали судді й які до них були зауваження у Громадської ради доброчесності (ГРД).
Зокрема, 3 квітня співбесіди у Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) України проходили голова Апеляційного суду Кіровоградської області Валерій Драний та судді цього суду Віринея Кабанова та Дем’ян Іванов.
На співбесіді про суддів заслухали інформаційні довідки та їхні пояснення щодо окремих питань.
Віринея Кабанова має стаж роботи 13 років. З 2012 по 2017 роки розглянула 533 справи та 195 матеріалів. Прийняла 728 рішень, з яких 13 скасували інші суди. Інформації про невідповідність доходів, чи вчинені порушення не надходило, до дисциплінарної відповідальності не притягувалася.
ГРД надіслала інформацію щодо статків судді в окупованому Криму. Зокрема, у 2013 році суддя набула право на будинок площею 69,4 м.кв., що розміщений на земельній ділянці площею 577,24 кв.м.
«Відповідно до даних досьє, суддя та члени її родини регулярно відвідували окуповану територію в 2014 – 2017 роках», – йдеться у повідомленні ГРД.
На питання членів кваліфкомісії, яким чином судді дісталася земля в Криму, вона відповіла, що писала заяву на отримання землі до органу місцевого органу самоврядування. Втім, у членів ВККС виникли додаткові питання. Адже будинок вона почала будувати у 2007 році, а землю у власність оформила лиш 2013-го. Суддя лише пояснила, що заяву на отримання землі писала в 2004 році.
Також вона додала, що будинок звела ще до анексії Криму. Поїздки на півострів пояснила турботою про майно.
Загальний бал, що отримала суддя під час кваліфікаційного оцінювання – 815,4 з 1000 можливих. Їй надали висновок про відповідність займаній посаді.
Голова Апеляційного суду Кіровоградської області Валерій Драний рішення про відповідність посаді очікуватиме ще близько тижня. ГРД надала висновок про невідповідність судді критеріям доброчесності та професійної етики. Втім, через те, що висновок не підписаний усіма членами громадської ради, ВККС заявила, що до розгляду його не візьме. На усунення цієї проблеми ГРД дали 10 днів.
В інформаційній довідці про суддю йдеться, що він має стаж 19 років. Протягом 2012-2015 років розглянув 430 справ, 1771 кримінальний матеріал. За цей період скасовано 12 його рішень, 1 – змінено.
До дисциплінарної відповідальності не притягувався.
Громадська рада доброчесності у своєму висновку вказує на те, що суддя не вказував у паперових деклараціях наявність майна. Зокрема, в декларації за 2012 рік він не вказав земельні ділянки площею 1000 м.кв. та 1200 м. кв., що належать його дружині. У 2013 році суддя розлучився з дружиною, а майно поділили. Втім, у наступних деклараціях ні будинок, ні землю він не вказував.
«Є підстави вважати, що вони зберегли фактичні шлюбні відносини, проживали разом та вели спільне господарство. Це підтверджує той факт, що суддя не вказував у деклараціях жодного іншого місця проживання. У 2015 році у них народилась дочка і в електронній декларації за 2015 рік суддя вже вказує Драну І.В., як особу, з якою спільно проживає, але не перебуває у шлюбі. Однак у паперових деклараціях за 2013, 2014 та 2015 роки суддя не вказує ні саму Драну І.В., ні майно, яке їй належить», – йдеться у повідомленні ГРД.
Також активісти наголошують, що згідно з суддівським досьє влітку 2012 і 2016 років він вчився в школі суддів, проте в цей період, згідно з Реєстром судових рішень, виносив судові рішення.
Крім того, активісти наголошують, що суддя очолює Апеляційний суд три терміни поспіль.
«Відповідно ж до принципу, втіленого у законодавстві (ст. 20 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” як у попередніх редакціях так і у діючій редакції), зайняття посади голови суду повинно обмежуватися двома строками поспіль», – наголошують в ГРД.
Суддя Дем’ян Іванов також очікує рішення ВККС про відповідність посаді.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: