Посадовцю управління Держпраці, якому інкримінують вимагання «данини» з підприємця, змінено запобіжний захід.
Як писав «Без купюр», співрoбітники Служби безпеки України спільнo зі слідчими пoліції під прoцесуальним керівництвoм oбласнoї прoкуратури за підозрою у систематичному вимаганні хабарів затримали гoлoвнoгo державнoгo інспектoра Управління Держпраціу Кірoвoградській oбласті. За версією слідства, пoсадoвець встанoвив щoмісячну данину у рoзмірі п’ятсoт гривень з кoжнoї тoргoвельнoї тoчки, які належали підприємцю.
За повідомленням прес-служби Кропивницького апеляційного суду, суд першої інстанції визначив підозрюваному «нічний» домашній арешт. Учора суд заслухав апеляційну скаргу прокурора й визначив підозрюваному запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на два місяці.
Від «Без купюр». Мова йде про головного держінспектора управління Держпраці в Долинській Сергія Терещенка. На суді першої інстанції він клопотав про запобіжний захід, не пов’язаний з арештом та просив суд не призначати великий розмір застави, адже після пограбування будинку, тримав гроші на роботі, а їх вилучили в результаті обшуку робочого місця. Щодо обґрунтованості підозри Терещенко не висловився.
Суд взяв до уваги, що обґрунтованість підозри підтверджується заявою про вчинення кримінального правопорушення, протоколами допиту свідків, актом інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю, копією квитанції, протоколом огляду місця події, протоколом обшуку. Також суд першої інстанції врахував, що згідно довідки Долинської ЦРЛ, підозрюваний перебуває на диспансерному обліку з приводу гіпертонічної хвороби другого ступеня, потребує постійного прийому ліків.
Згідно з декларацією посадовця, за минулий рік він отримав 109 326 грн. Його дружина, котра, до речі, працює в Долинській ЦРЛ, заробила 39 193 грн.
Довідково. Посадовцю інкримінують вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (Діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, -карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна).
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: