Про те, що саме міський голова формує порядок денний сесії, Андрій Райкович неодноразово наголошував під час сесійних засідань, відповідаючи на «хотєлки» депутатів різних фракцій. Та про те, що зараз це прерогатива не тільки мера, говорять давно. Минуле й сьогоднішнє засідання сесії міської ради дають змогу переконатися в цьому.
Черговий конфлікт між депутатами розгорівся напередодні Нового року. Сесійне засідання, що проводилося минулого тижня, завершилося заявами про політичні сценарії з одного боку та звинуваченнями у нелогічній критиці з іншого. Депкорпус розсварили зміни до принципових для народних обранців програм ЖКГ та ремонту доріг. Як відомо, це «щоденник» депутата, оцінки в якому ставлять його виборці. Чим більше об’єктів вдасться вписати в перелік на фінансування, тим кращий результат можна показати виборцям, а значить, підвищити шанс на переобрання. Про такий оновлений перелік об’єктів стало відомо вранці перед минулим засіданням сесії, що проводилося у четвер.
Як писав «Без купюр», внести проект рішення про зміни у програми ЖКГ та ремонту доріг до порядку денного намагався голова комісії ЖКГ Володимир Зайченко, попередньо проваливши їх розгляд на зібраній вранці депутатській комісії. Частина депутатів одразу заявила, що на погоджувальній нараді в міського голови, яка відбулася напередодні, домовились на нинішній сесії проголосувати за бюджет на 2018 рік, а зміни до галузевих програм вносити після Нового року за результатом бюджетних показників та звітів профільних керівників. Крім того, голосувати не хотіли, бо не бачили переліку останніх запропонованих змін. Разом із тим, рішення таки були прийняті. Та сьогодні вранці на апаратній нараді міський голова Андрій Райкович заявив, що на ці рішення накладає вето й запросив усіх на п’яте засідання сесії. Проте зал для засідань був напівпустий. Не з’явилась опозиція, а також частково депутати з так званої провладної більшості, яка голосувала за вигідне для себе коригування програм ЖКГ.
«Без купюр» поцікавився у депутатів їхньою позицією стосовно ситуації, що склалася.
Депутат від «БПП» Ігор Волков зазначив, що фракція виступає проти способу, у який вносилися зміни до програм ЖКГ, адже мало місце порушення регламенту – про запропоновані коригування депутатів мали повідомити заздалегідь, проект рішення роздати за 5 днів до сесійного засідання.
– Ми підтримуємо міського голову в частині накладення вето на ці рішення й виступаємо проти методу, яким вони ухвалювалися, – зазначив депутат.
Пізніше на партійному сайті з’явилася лаконічна заява фракції, де підкреслюється низка порушень регламенту.
Депутат з «Батьківщини» Олександр Цертій каже, що на сесію не з’явились, бо мали інформацію про нібито протягування на сесії багатьох скандальних земельних питань, а також у відповідь на те, як приймалися коригування до програм ЖКГ.
– Рішення на сесії приймаються неоднозначні, хоча вони викликають обурення у депутатів цілих фракцій. Усі наші намагання заблокувати ці процеси не мають успіху. Як на минулому засіданні, коли ми скільки говорили, що не можна голосувати за зміни, з якими депутати навіть елементарно не ознайомилися й вони з’явилися буквально під час сесійного засідання. Те, що ми сьогодні не пішли, це протест. Не проти людей і сесії, а того, в який спосіб питання вирішуються. У мене була інформація, що сьогодні з голосу мали внести проекти рішень, які стосуються дуже актуальної теми, яка називається «земельний дерибан». У порядку денному вже було багато проектів рішень, які мають такий характер. Це і зміна функціонального призначення рекреаційних зон, скандальне рішення, яким вносяться зміни до зонування, а також передача ділянок і гаражів у власність. Іти на сесію, де залишилися суто земельні питання, аби комусь допомогти протягнути ці рішення, чи просто показати, що депутати сидять, а 22, чи 24 голоси активно голосує за усі ці питання дерибану, ми не стали. Сьогодні не прийшла також частина депутатів з більшості, бо мер заветував рішення, що їх стосувались, – зазначив депутат.
Крім того, він зазначив, що міський голова був не в курсі, що на сесію вноситимуть питання коригування галузевих програм.
– Коли з’явилась інформація про коригування програм ЖКГ, я зателефонував йому запитати про що йде мова, й він відповів, що не в курсі і зараз буде з’ясовувати. Також зазначив, щоб ми діяли у залежності від власного бачення ситуації, – розповів Олександр Цертій.
У «Самопомочі» також вказують на небажання брати участь в «земельній сесії».
– Я не йшов туди, бо не бачу терміновості земельних питань. Навіть більше, земельна сесія, що проводиться під Новий рік, традиційно є загрозою громадським інтересам. Так само проводилося сесійне засідання, коли 405-м рішенням місто позбулося Лісопарку. Тоді теж питання проводилося напередодні Нового року, коли за передсвятковим інформаційним фоном це не так помітно, – зазначив Володимир Смірнов.
Щодо голосування за коригування програм ЖКГ, каже, що підтримав їх, бо відстоював інтереси округу.
– Це був єдиний шанс отримати для свого округу хоч якесь фінансування. У цій програмі було три об’єкти, ремонт яких затвердили минулого року (програма розрахована на 2017-2020 роки – авт.). А потім новими змінами їх переносили на 2019 рік. Під час розгляду питання я подав пропозицію повернути той об’єкт на цей рік і якимось чудом мене підтримали, – говорить Смірнов.
Депутат від «Радикальної партії» Сергій Бойко сказав, що підтримав коригування програми ЖКГ, бо там були об’єкти з його округу, що потребують ремонту. На уточнююче питання, чи й надалі він голосуватиме з нинішньою більшістю, адже раніше декларував опозиційність, депутат зазначив, що як голосувати за ті, чи інші питання, вирішують суто на фракції. Його колега Рафаел Санасарян власне голосування також пояснив турботою про округ. Чи сьогоднішня неявка його на сесію пов’язана з рішенням міського голови накласти вето на ухвалені зміни, які стосуються у тому числі його округу, Санасарян відмовився коментувати, образившись на нашу попередню публікацію.
Секретар міської ради Андрій Табалов у свою чергу стверджує, що мова про зміни до Програми ЖКГ таки обговорювались на погоджувальній нараді напередодні сесії й проблем із їх ухваленням не бачить.
– Це питання узгоджувалося на нараді. Але деякі депутати не хочуть це визнати, а інші просто не були присутні. На нараді питання (коригування програм ЖКГ – авт.) порушив депутат Санасарян. Голові комісії ЖКГ було доручено зібрати комісію й розглянути ці зміни. Це було зроблено, але комусь не дуже сподобалося й намагалися заблокувати. Ну, не пройшло так, буде в січні по-іншому. Я проблем у цьому не бачу. Процедура, як мінімум, була кращою, ніж певні попередні намагання змін до інших програм. Адже тут було обговорення на погоджувальній нараді, спроба зібрати комісію ЖКГ. Якби було бажання щось приховати, невже на комісію усіх би запрошували. Але ж туди всі прийшли, а тепер кажуть, що від них щось приховують. Усім хотілося, аби голова комісії особисто підійшов та пояснював конкретні зміни по їхньому округу. Моя особиста позиція полягала в тому, аби спочатку розглянути земельні питання, потім зміни до програм ЖКГ, різні питання перейменування виконавчих органів, а потім вже бюджет, працюючи хоч до ночі, як буває у Верховній Раді, – каже секретар міської ради.
Втім, попри прозорість у розгляді коригування програм ЖКГ, озвучену Андрієм Табаловим, на питання журналістів він підтвердив, що ветування міським головою цих змін для нього було несподіванкою.
Хто ж насправді формує порядок денний роботи міськради, якщо, навіть, міський голова буває не в курсі винесених на сесію рішень і деякі змушений ветувати, схоже, побачимо вже після Нового року.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: