Вода з централізованої системи постачання, попри водоочисні споруди, містить в собі безліч домішок, як механічних, так і розчинних, шкідливих мікроорганізмів та інших. Використання такої рідини для харчування загрожує здоров’ю. Так само шкодить вона і побутовій техніці, і сантехнічним приладам. Фільтр грубої очистки води — основа циклу очищення, який необхідно пройти рідині для досягнення стану придатної для вживання. Він відсіює великі механічні частки, розмір яких залежить від типу картриджа. Без попередньої фільтрації решта етапів очищення не приноситимуть бажаного результату, оскільки дрібні картриджі будуть швидко забруднюватися.
Різновиди фільтрів попереднього очищення
Конструкція фільтрів грубої очистки зазвичай є типовою. Вони складаються з фільтраційного елементу та місткості для забору забруднень. Зовні пристрої можуть бути різними як за розміром, так і за формою. Головна відмінність, на яку варто звернути увагу — тип фільтрувального елемента:
- Сітковий — класичний варіант, що встановлюється у більшість систем водопостачання. Всередині нього розташований циліндр з дрібнопористої сітки, який затримує часточки розміром від 50 до 400 мкм, зовні — відведена в сторону місткість для забруднень. Такий елемент відрізняється простотою в установці та обслуговуванні, а за умови регулярної очистки сітки, її можна використовувати без заміни протягом тривалого часу.
- Картриджний — відсіює нерозчинні забруднення розміром 0.5-1 мкм. Складається з прозорої пластикової колби та циліндричного картриджа, виготовленого зі спеціальних волокон. Така система дозволяє швидко реагувати на забруднення фільтраційного елемента. Він не підлягає повторному використанню та має регулярно замінюватися.
- Дисковий — найпопулярніше рішення для заміських будинків, де водопостачання забезпечується підземними джерелами. Блок очищення в ньому складається з дрібнопористих пластикових дисків. Пристрій відрізняється високою ефективністю та тривалим терміном служби. Періодично промиваючи його можна довго уникати повної заміни.
Для води з різних джерел призначені окремі фільтри грубої очистки. Варто враховувати цей момент під час купівлі та заздалегідь визначитися з подальшими етапами фільтрації.
Як вибрати фільтр попередньої очистки
Фільтр грубої очистки повинен відповідати умовам експлуатації, тому під час його купівлі необхідно врахувати:
- місце установки — для квартири, великого приватного будинку та комерційних будівель призначені різні види очисників;
- продуктивність — залежить від інтенсивності споживання, тобто від кількості побутових приладів, сантехніки та користувачів;
- температуру води — на гарячу воду не можна встановлювати звичайний фільтр;
- джерело води — визначає тип забруднень, які доведеться видаляти.
Купуючи фільтр грубої очистки варто віддавати перевагу товарам надійних виробників. Таким чином можна розраховувати на високу ефективність та тривалий термін служби.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: