Понад сто тисяч жителів Кіровоградщини визначилися з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Такі дані оприлюднило Міністерство охорони здоров’я.
В рамках реформи первинної медичної ланки охорони здоров’я станом на 17 травня в 30 медичних закладах області жителі підписали 105 тисяч 774 декларації з 528 лікарями.
І хоча наша область не потрапила до п’ятірки областей-лідерів за кількістю підписаних декларацій у співвідношенні до кількості населення, але й не пасе задніх.
Для прикладу, в сусідній Черкаській області в 34 медзакладах декларації підписали з 487 лікарями 68024 або ж у Миколаївській в 47 медзакладах з 557 лікарями підписали 103326 декларацій.
Серед лідерів – Вінницька область, де уже підписали декларації 20% населення, Харківська – 16%, Полтавська область – 15%, Чернівецька -13%, Житомирська – 11%.
Нагадаємо, що у квітні розпочинається національна кампанія з вибору лікаря: українці зможуть обрати терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів, заклади яких підключились до електронної системи охорони здоров’я. Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря.
Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад.
Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.
Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.
Форма декларації затверджена Наказом МОЗ.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: