Володимир Остроухов, самобутній художник й майстер живопису, помер сьогодні, 4 квітня, в селі Аджамка в “Затишній оселі” (недержавному будинку сімейного типу для літніх людей). Йому було 77 років.
Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці Тетяна Ткаченко-Суханова, директорка Кропивницького Музею мистецтв.
Остроухов Володимир Іванович народився 18 березня 1947 року в Приморському краї (село Хороль, Росія). Мав професійну художню освіту. З 1972 року розпочав творчу діяльність. Писав майже в усіх жанрах, любив експериментувати. Провідним напрямком творчості, йдеться в дописі Тетяни Ткаченко-Суханової, стала його власна неповторна філософія життя, переосмислення традиційних сюжетів.
З 1974 по 2000 р. працював у Кіровоградських художньо-виробничих майстернях Художнього фонду УРСР (з 1991 року – художньо-виробничий комбінат Кіровоградської організації Спілки художників України). Займався в основному монументальним живописом. Його фрески та левкаси стали окрасою багатьох громадських приміщень, лікарень області та міста. З 2007 року – на пенсії, але продовжував активно творити та відкривати нові форми вираження власної мистецької індивідуальності.
“Володимира Остроухова важко віднести до прибічників конкретного напрямку в живописі. Його твори, є проявом глибокого внутрішнього світу і непересічної особистості автора, поєднують у собі тенденції світового малярства ХХ століття та постійний пошук нових засобів розкриття художнього образу, є симбіозом психодрами і живого, критичного сприйняття сучасного світу. Нестандартний підхід до композиції, смілива, віртуозна робота з кольором вирізняють творчість Володимира Остроухова серед його сучасників”, – зазначали директорка Кропивницького Музею мистецтв в дописі.
Володимир Остроухов більше 10 років працював з видавництвами, серед робіт – численні ілюстрації до книжок, збірок казок.
Твори митця зберігаються в музеях та приватних колекціях України, Австрії, Італії, Іспанії, Польщі, Румунії та ін. Володимир Остроухов двічі (2016, 2020) ставав лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації “Новітні спрямування”.
Наприкінці листопада 2018 року митець оселився в селі Аджамка у “Затишній оселі” (недержавному будинку сімейного типу для літніх людей). І саме в “Затишній оселі” Володимир Іванович повернувся до творчості, і навіть продовжилася його виставкова робота. Тут також знімали фільм про унікального художника в рамках проєкту “Особливі митці від териконів до Карпат”.
Прощання з Володимиром Івановичем відбудеться завтра, 5 квітня, о 9:00 на кладовищі у селі Аджамка.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: