Кіровоградський районний суд продовжив строк тримання під вартою на 60 днів полковнику Сил спеціальних операцій Роману Червінському. Його перевели до Кропивницького СІЗО. Про це повідомляє Цензор. НЕТ з посиланням на адвоката Сергія Лисенка.
За словами захисника, в понеділок адвокати отримали ухвалу суду, згідно з якою у п’ятницю ввечері суд продовжив строк тримання Червінського під вартою. Згідно з даною ухвалою, прокурор заявив клопотання про продовження строку тримання під вартою. Думку Червінського не заслуховували й не врахували.
Захисники Червінського були відсутні під час винесення ухвали, оскільки перед цим чотири рази підряд лунав сигнал повітряної тривоги, і вони фізично не встигли повернутися до суду, в якому укриття взагалі відсутнє.
До розгляду цього питання не залучали навіть адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу, що, на думку адвоката, є грубим порушенням права на захист. Оскільки стаття Кримінального кодексу, за якою обвинувачують Червінського, передбачає покарання понад 10 років, питання про продовження тримання під вартою має обовʼязково розглядатися в присутності захисників.
Хоча суд і послався на статтю 615 КПК, в якій йдеться про особливий режим кримінального провадження в умовах воєнного стану, однак зробив це необґрунтовано і незаконно, оскільки право на захист ця стаття не скасовує.
Захист Червінського подаватиме апеляцію на зазначене рішення суду, також, звертатимуться зі скаргами до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів і до Вищої ради правосуддя.
“Якщо нам відмовлять у розгляді апеляції, будемо звертатись до касаційної інстанції”, – наголосив він.
Лисенко також додав, що поки його підзахисний утримувався в ізоляторі СБУ, то до нього застосовувались заходи безпеки.
“Тепер він на загальних підставах перебуває в Кропивницькому СІЗО, тому ми будемо звертатися до прокуратури й суду з вимогою застосувати до Червінського заходи безпеки”, – підсумував він.
Справа Романа Червінського
Колишній співробітник Головного управління розвідки Роман Червінський — один із розвідників, які організовували операцію із затримання російських бойовиків групи “Вагнер”.
У грудні 2021 року розвідники ГУР МО Червінський та Семенюк розповіли про зраду операції. За словами Червінського, кілька людей з Офісу Президента могли “злити” інформацію щодо операції. Також він розповів, що Офіс Президента погрожував ексрозвідникам кримінальними провадженнями.
23 липня 2022 року російські війська завдали ракетного удару по Кіровоградщині, зокрема і по аеродрому Канатове. За словами голови Кіровоградської ОВА Андрія Райковича, 23 липня 2022 року загинули двоє працівників відомчої охорони трансформаторної підстанції та військовий. Поранили 19 людей.
За версією слідства, колишній виконувач обов’язків командира військової частини Сил спеціальних операцій Роман Червінський був одним тих, які вирішили заволодіти літаком повітряно-космічних сил РФ. Бо російський пілот нібито погодився на пропозицію перейти на бік України.
За словами речника СБУ, це дало змогу росіянам отримати дані про розміщення на аеродромі “Канатове” особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків та обстріляти летовище. Хоча на той час аеродром зазнавав обстрілів і раніше.
Червінському закидають, що він нібито діяв попри заперечення проводити цю операцію СБУ та без згоди відповідних державних органів.
21 квітня Служба безпеки України повідомила Червінському про підозру у перевищенні військовою службовою особою влади чи службових повноважень.
Генерал-майор Віктор Ганущак, у підпорядкуванні якого перебувала військова частина, в яку зарахували заступником командира полковника Червінського, розповів в інтерв’ю “Цензор. НЕТ”, що операцію на аеродромі “Канатове” погодили з вищим керівництвом ЗСУ. Проте суд тоді відмовився заслухати Ганущака та не приймав покази на користь Червінського.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: