Нещодавно на телеканалi СТБ вийшов сюжет про те, що на Кiровоградщинi поблизу села Лещiвка Голованiвського району землемiри натрапили на поселення трипiльської культури, якому кілька тисяч рокiв.
В сюжетi розкритикували бездiяльнiсть обласної ради, адже, виявляється, про це поселення науковцi знають давно, але його не дослiджували через нестачу ресурсiв – останнiй раз держава фiнансувала розкопки в 1994 роцi.
Як повiдомляє прес-служба облради, сьогоднi очiльник обласної ради Олександр Чорноiваненко зiбрав нагальну робочу зустрiч з питання щодо збереження об’єктiв культурної спадщини на територiї областi.
Олександр Чорноiваненко звернув увагу на вiдсутнiсть в областi програмних заходiв, спрямованих на збереження та популяризацiю об’єктiв культурної спадщини на територiї Кiровоградщини, якi, у свою чергу, могли стати туристичною ‟родзинкою” територiй i справити позитивний вплив на їхню економiку. Як зазначив голова обласної ради, головна проблема полягає в тому, що через вiдсутнiсть обласної програми неможливо здiйснювати вiдповiдне фiнансування за цим напрямком дiяльностi.
Виходячи з цього, чиновник iнiцiював проведення спiльної наради з представниками Кiровоградської облдержадмiнiстрацiї й науковцями областi з метою розробки концепцiї проекту обласної програми збереження об’єктiв культурної спадщини на 2019 i наступнi роки й формування карти iсторико-археологiчних об’єктiв та iнших об’єктiв культурної спадщини.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: