Вчора, 14 жовтня, від тяжкої хвороби помер почесний громадянин Кропивницького, науковець і громадський діяч Володимир Панченко.
2 вересня Володимир Євгенович відзначив 65-річний ювілей, також цьогоріч із нагоди відзначення 265-річчя міста міська рада присвоїла йому звання почесного громадянина Кропивницького.
Одним із перших про непоправну втрату написав відомий український прозаїк і критик Михайло Слабошпицький.
“Болісна звістка: не стало Володимира Панченка. Ще три дні тому ми говорили з ним по телефону, і він казав слова прощання. Те ж саме прозвучало і в його позавчорашній розмові з В’ячеславом Брюховецьким, якому належить особлива роль у житті й педагогічній кар’єрі Володимира Панченка. Брюховецький забрав його з Кіровоградського університету на посаду віце-президента Києво-Могилянської академії. Ми приязнилися понад чотири десятиліття. Панченко виростав на першорядного критика, літературознавця, есеїста на наших очах. Останні роки у нього були неймовірно продуктивними. З’явився двома виданнями його “Сонячний годинник”, що має таку жанрову діфініцію: “книга пілігрима”. Його повість “Про Миколу Зерова” перемогла в кількох рейтингах і засвідчила, що це – одна з найвидатніших літературознавчих праць в Україні.Я маю відчуття виконаного обов’язку перед другом через те, що ще встиг видати його унікальну книгу «Літературний ландшафт України. ХХ століття (50 «слайдів»)»…”, – написав він.
Як повідомили “Без купюр”, прощання з Володимиром Панченком відбудеться в Кропивницькому орієнтовно у четвер. Точні дату, місце і час буде повідомлено додатково.
Редакція видання глибоко сумує з приводу смерті Володимира Євгеновича та висловлює щирі співчуття рідним та близьким покійного.
Довідково: закінчив філологічний факультет Одеського державного університету імені І. І. Мечникова у 1975 році.
З 1984 року — доцент кафедри української літератури Кіровоградського державного педагогічного інституту.
З 1985 року — відповідальний секретар Кіровоградської обласної організації Спілки письменників України.
Автор численних праць з історії української літератури, зокрема, «Юрій Яновський» (1988), «Володимир Винниченко: парадокси життя і творчості» (2004), «Неубієнна література» (2007). А також літературно-критичних книг та сценаріїв документальних фільмів.
Народний депутат Верховної Ради України I скликання.
Шеф-редактор та засновник видання «ЛітАкцент».
Заслужений діяч науки і техніки України (2009)
1995 — лауреат премії імені Володимира Винниченка Українського фонду культури.
1996 — лауреат літературної премії «Благовіст».
1998 — лауреат літературної премії імені Олександра Білецького.
2016 — лауреат літературної премії ім. Євгена Маланюка.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: