У рамках локального проекту нашого видання «Піймали-відпустили?», «Без купюр» розповідатиме про перебіг гучних справ, де «засвітилися» високопосадовці, й новини, про яких майже зникли зі стрічок ЗМІ. Ми вже писали про підозрюваних у хабарництві прокурорів Світлану Клюкіну й Олексія Варакіна. На черзі – справа прокурора Кiровоградської мiсцевої прокуратури Максима Джулая.
У травні Генпрокуратура повідомила про його затримання за підозрою у хабарництві. За версією слідства, прокурор Максим Джулай вимагав хабар вiд пiдприємця за закриття кримiнального провадження.
Як вдалося з’ясувати «Без купюр», за версією слідства прокурор вимагав від представника світловодського ПП «Світлохім» хабар у 10 000 доларів США за закриття кримінального провадження стосовно службових осіб цього підприємства. Також прокурор нібито обіцяв забезпечити відсутність тиску правоохоронців.
Як ідеться в одній із судових ухвал по цій справі, місцева прокуратура розслідувала провадження про можливе шахрайство з відшкодуванням заборгованості ПДВ підприємству ТОВ «Супрім-Груп», у якого були взаєморозрахунки із ПП «Світлохім». Згідно з матеріалами слідства, у жовтні минулого року представник «Світлохіму» звернувся до прокурора й запропонував привезти посадовців підприємства на проведення слідчих дій. Під час однієї з наступних зустрічей прокурор, за даними правоохоронців, повідомив, що закриє кримінальне провадження лише за умови передачі йому 10 тисяч доларів й що документи перебувають у сейфі його службового кабінету. Крім того, що він не давав вказівки продовжувати слідчі дії працівникам поліції, які здійснюють оперативний супровід, всупереч їхнім вимогам.
Хабар, за даними слідства, передавався у кафе «Філіжанка», що по вулиці Кавалерійській (колишня Орджонікідзе). Після цього прокурора й затримали. На фото, опублікованих ГПУ і СБУ видно, що долари поклали до фірмової коробки з-під віскі «Jack Daniel’s».
Суд визначив йому запобiжний захiд у виглядi двох місяців тримання пiд вартою, або заставу у 264 тис. грн. Суму, що дорівнює чотирьом його річним зарплатам, прокурор вніс того ж дня.
Наразі у справі продовжено строки досудового розслідування та арештовано майно.
Довiдково: за вчинення кримiнального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, визначено покарання у виглядi позбавлення волi на строк вiд 8 до 12 рокiв з позбавленням права обiймати певнi посади чи займатися певною дiяльнiстю на строк до 3 рокiв, з конфiскацiєю майна.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: