Останні кілька днів обласні та районні ЗМІ продовжують тиражувати основні тези очільника Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Кузьменка, озвучені ним під час прес-конференції 26 грудня про підсумки року та пріоритети на наступний.
Читаючи їх без аналізу і сукупності додаткових фактів, Сергію Анатолійовичу хочеться аплодувати стоячи. Тим більше, що в усіх ЗМІ йдеться про суцільний позитив.
Оскільки ж сьогодні не багато людей виписують або купують більше, ніж одну газету, то навряд чи хто співставляв ті статті і звернув увагу, що більшість із них написані не те що під копірку, а «однією рукою», і як видно з фото нижче, є практично ідентичні.
І навіть відсутність на прес-конференції з різних причин окремих помітних на наших медіатеренах ЗМІ, не вплинула на масштаби висвітлення події. Адже недороздержавлені районки й обласні видання, що були відсутні, але з якими ОДА уклала договір на висвітлення своєї діяльності за бюджетний кошт, отримали готові для друку статті, з «правильно» розставленими акцентами. Власне, хвалити себе за наші ж гроші – не є винаходом команди Кузьменка. Й наш екскурс у практичний курс масових комунікацій зроблено не для того, щоб очорнити труди праведні президентського ставленика, а лише, щоб читачі розуміли природу «одобрямса» й, як кажуть, «воздавали» кожному по ділам його, а не словам. Для цього також доповнимо «копіпаст» основних тез голови ОДА додатковою інформацією, аби читачі мали змогу співставити з озвученою ним та робити власні висновки.
Безвіз і стабілізація “ПриватБанку” або що ще ви не знали про можливості очільника ОДА
Але спочатку враження: частина прес-конференції нагадувала передвиборчу агітацію «Блоку Петра Порошенка», бо Сергій Анатолійович чимало часу приділив діяльності центральної влади. При цьому наче за партійною «методичкою» підкреслюючи приналежність до президентської команди репліками на кшталт «ми зробили», «нам вдалося». Зокрема, стосовно того, що аж ніяк від нього не залежить і не відноситься до його повноважень. Наприклад, запровадження безвізового режиму між Україною та країнами ЄС і стабілізація «ПриватБанку»… Однак, судячи з того, що голови інших обласних державних адміністрацій під час аналогічних підсумкових прес-конференцій більше концентрувалися на своїй господарській діяльності, такі реверанси Кузьменка в бік керівництва держави все ж більше схожі на особисту ініціативу, а не виконання інструкцій АП.
Більше виїжджають, ніж приїжджають
Тепер про те, що стосується області. Так, Сергій Кузьменко зазначив, що всупереч скепсису щодо безвізового режиму та можливості скористатися ним, понад 41 тисяча її жителів, тобто 5 відсотків від загальної кількості її населення, протягом року оформила біометричні паспорти й тепер може безперешкодно з’їздити до Європи. До відома Сергія Анатолійовича, за даними Укрстату, Кіровоградщина також була і залишається вже багато років регіоном, із якого взагалі більше виїжджають, ніж приїжджають, на відміну від, наприклад, Івано-Франківщини, яка останнім часом демонструє приріст населення за рахунок міграції. А це і є показником роботи керівництва області, а в нашому випадку далеко не позитивним, тому що переважна більшість їде туди, де є робота, де більші зарплати і в цілому кращі умови життя, а не просто, аби змінити одну область на іншу.
Зарплата зросла, але…
Зокрема, середня заробітна плата по області хоч і зросла на 47 відсотків, як зазначив голова ОДА, але за даними того ж Укрстату, залишається далеко не найвищою порівняно з іншими областями України.
Освіта: за доступністю – 5 місце, за якістю знань – 19
До плюсів очільник області зараховує і створення та матеріальне забезпечення 66 освітніх округів, яке насправді триває вже не перший рік, але результати заради яких їх створюють, а це більш якісна освіта і кращі знання учнів, залишають бажати кращого. Адже в той час, як за його словами, Кіровоградщина посідає 5 місце серед інших регіонів за доступністю й ефективністю освітніх послуг, за підсумками незалежного зовнішнього оцінювання знань випускників загальноосвітніх закладів у 2017 році Кіровоградська область посіла лише 19 місце із 24.
Лідери за кількістю випадків аграрного рейдерства
У своїй промові перед журналістами голова ОДА також зупинився на успіхах агропромислового комплексу, зростання майже вдвічі за останні два роки обсягів інвестицій у сільське господарство та експорту продукції місцевих підприємств. Та чи розуміє пан губернатор, що ці результати досягалися самими аграріями не завдяки комусь чи чомусь, а, швидше, всупереч… Адже вчора під час прес-конференції заступника міністра юстиції Олени Сукманової в Укрінформі Кіровоградську область було названо однією з чотирьох, де протягом року зафіксовано найбільше випадків аграрного рейдерства.
Медицина: зроблено багато, зроблено за дорого
Найбільш успішним Сергій Кузьменко вважає 2017-ий для охорони здоров’я, що складно заперечити, оскільки протягом року було справді відремонтовано в тому числі капітально значну кількість приміщень медичних закладів.
– Подією року стало відкриття після реконструкції та добудови хірургічного корпусу обласної дитячої лікарні за участі Президента України, – зазначив Сергій Кузьменко. – капітально відремонтовано шпиталь для ветеранів війни та учасників АТО. Цьогоріч обласна влада профінансувала ремонт трьох корпусів обласної лікарні.
Враховуючи, скільки років ці заклади не бачили ремонту та ще в таких обсягах, перед очільником області і справді можна було б знімати капелюха. Однак і тут не обійшлося без ложки дьогтю. Як зазначає в своїй статті про «гастролі» Порошенка регіонами “Українська правда” , Президент під час перебування влітку у Кропивницькому промовчав про значне зростання кошторису реконструкції під час виконання робіт. «У 2015 році капітальний ремонт лікарні у Кіровограді (нині Кропивницький – ред.) оцінювали у 35 мільйонів гривень. Саме ця сума фігурувала у договорі, який за результатом тендера уклали з ТДВ “Інтерресурси”. Це – фірма колишнього голови міськвиконкому Кіровограда Миколи Москаленка, яка мала провести реконструкцію першого корпусу лікарні. За рік будівництва договір коригували двічі, у результаті чого його вартість зросла на 48,3 мільйонів гривень. Ця ж фірма виграла тендер і на реконструкцію другого корпусу. Договір уклали на 58 мільйонів гривень. І до нього також вносили зміни під час робіт», – йдеться у статті.
“Під час будівництва об’єкта виникла потреба у здійсненні додаткових робіт, що не можна було передбачити попереднім проектом… вартість будівництва об’єкта збільшилась до 96,9 млн гривень“, – йдеться в обґрунтуванні застосування переговорної процедури на сайті “Прозорро”.
Автор статті, посилаючись на інформацію сайту “Zакупівлі”, стверджує, що подібна схема будівництва використовувалася згаданою фірмою ще за часів Януковича, отримавши підряд на реконструкцію Кіровоградського академічного музично-драматичного театру, вартість робіт оцінили у 78,7 мільйонів гривень, за рік її збільшили ще на 61 мільйон.
Будемо з дорогами? Поживемо – побачимо…
Серед помітних зрушень, з якими не посперечаєшся, – це ремонт доріг області. Зокрема, прес-конференцію Сергій Кузьменко розпочав із того, що повідомив про відкриття одного з довгобудів – об’їзної дороги навколо Знам’янки.
– Загалом в області у 2017 році введено в експлуатацію 75 км доріг із встановленням дорожніх знаків та нанесеною розміткою. В цілому ремонтними роботами було охоплено більше 100 км доріг. Тому на окремих ділянках таких доріг забезпечено проїзд, але вони будуть введені в експлуатацію в 2018 році, – повідомив Кузьменко.
Але й тут, згадуючи, як торік керівника Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області Сергія Поліщука спочатку хвалили, а потім, після скандального сюжету на телеканалі, звільнили за неналежну якість роботи, не поспішатимемо з висновками.
Гарно жити не заборониш
Щодо самої прес-конференції, то вона, як і минулого року проходила в актовому залі НВП «Радій». Не обійшлося без фуршету. Чи варто акцентувати увагу й на цьому? Справа в тому, що торік журналісти не просто так ставили Сергію Кузьменку запитання про те, скільки коштувала його прес-конференція. Його заступниця тоді спочатку називала суму в десять тисяч гривень, а потім під час апаратної наради було сказано про те, що сама оренда приміщення обійшлася в 4 тисячі 900 гривень, і його було обрано заради комфорту. Хоча в обласній раді зал анітрохи не гірший за комфортністю. Чесно кажучи, напевно, людям, які розпоряджаються бюджетними мільйонами і сотні тисяч гривень витрачають на піар у ЗМІ щороку, складно зрозуміти, чому журналісти прискіпуються до 5 тисяч гривень на оренду залу, коли під боком є зал, за який не треба платити, й що мають проти фуршету за бюджетний кошт.
Відео з прес-конференції Сергія Кузьменка дивіться нижче.
Фото прес-конференції з сайту ОДА
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: