Сьогодні депутати земельної комісії міськради Кропивницького розглянули проект рішення про виділення земельної ділянки площею 0,1254 га товариству з обмеженою відповідальністю «ЛНК».
Як ідеться в тексті проекту рішення, пропонується затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 49 років по вул. Байкальській (біля міського сміттєзвалища).
Землю планують виділяти для будівництва комплексної інженерної споруди з системою збору біогазу полігону твердих побутових відходів для виробництва електроенергії.
Як раніше повідомляв «Без купюр», проект з дегазації сміттєвого полігону у Кропивницькому за інвестиційний кошт планує цьогоріч втілити у життя підприємство з вивезення й захоронення сміття «Екостайл». Воно має домовленість щодо співпраці з українською компанією «ЛНК» та англійським інвестиційним холдингом Rich Holding England. На еко-проект планують залучити 1,5 млн євро й до кінця року налагодити систему дегазації. Проект знизить кількість шкідливих випарів шляхом переробки біогазу з полігону в електроенергію. «ЛНК» отримуватиме прибуток від продажу кіловат на українському енергоринку за пільговим «зеленим тарифом».
Статутний капітал «ЛНК» розподілено між шістьма американськими компаніями та двома українськими підприємцями Володимиром Банновим і Вадимом Плоткіним.
Подібний проект розпочали реалізовувати в Київській, Миколаївській, Житомирській, Черкаській областях. В останній, до речі, правоохоронці відкрили кримінальне провадження за підозрою підприємства у забрудненні довкілля.
Черкаські слідчі намагалися через суд домогтися проведення перевірки на підприємстві, адже фахівців-екологів на територію не пропустили.
«Виїздом на місце розташування полігону ТПВ встановлено, що видобутий з полігону біогаз, через прокладені на території полігону трубопроводи, постачається до спеціальної генеруючої установки яка в подальшому використовуючи даний газ в якості палива виробляє електроенергію, яка в подальшому реалізується ДП «Енергоринок» через мережу ПАТ «Черкасиобленерго» по пільговому «зеленому тарифу». Вище вказана генеруюча установка розміщена на огороджені території розміром 0.08 га. За межі даної території, під землею, виходить труба з якої виводиться та виливається на землю відпрацьований конденсат від біогазу, що призводить до забруднення земельної ділянки», – йдеться у тексті звернення слідчого до суду.
Під час заслуховування питання на комісії, заступник міського голови Олександр Мосін відзначив, що підприємство вже закупило необхідне обладнання, проводить буріння, прокладає трубопровід. Об’єкт планують здати в експлуатацію до нового року.
Члени комісії погодили передання ділянки в оренду. Остаточне рішення про виділення землі ухвалюватимуть депутати на сесії.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: