Власники ТОВ «Промспецторг» і ТОВ «Долинський комбікормовий завод» Олена і Микола Черкун через ЗМІ заявили про рейдерське захоплення майна їхніх підприємств.
Микола Черкун, який є депутатом Долинської міськради (обраний за списком Аграрної партії), розповів журналістам, що 24 травня невідомі особи зайшли на територію підприємств, заявивши про своє право власності. Майно, за словами підприємця, перереєстрували держреєстратори Созонівської сільради Кіровоградського району Оксана Марченко та Анна Клюшник.
У коментарі «Без купюр» Микола Черкун сказав, що раніше викладена у ЗМІ інформація відповідає дійсності, детальніше поспілкуватись пообіцяв згодом, пославшись на зайнятість.
У Секторі комунікації області «Без купюр» повідомили, що слідчі виїздили на місце події та з’ясували, що йдеться про цивільно-правові відносини, а не кримінал. Мовляв, документи, що надали поліції, в порядку, тож сторони мають вирішувати спір у суді. У прес-службі обласного управління юстиції нашому виданню повідомили, що інформація за цим фактом перевіряється.
Разом з тим, у Реєстрі судових рішень опубліковано низку судових ухвал, де фігурують вищезгадані фірми.
Зокрема, в ухвалі Шевченківського районного суду м. Києва від 7 травня вказано, що Держбюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної прокуратура України розслідує кримінальне провадження від 28.03.19 за фактом розтрати майна ТОВ «Агрокомплекс» та ТОВ «Плиски Агро» в особливо великих розмірах (зернових культур) службовими особами ТОВ «Долинський комбікормовий завод».
Слідство з’ясувало, що влітку минулого року ТОВ «Агрокомплекс» передало заводу депутата на зберігання 8,2 тис тонн зерна кукурудзи на суму 41,2 млн грн, що підтверджено договорами, товарно-транспортними накладними. Навесні цього року власники повідомили про намір забрати 50 тонн кукурудзи, але вантажівки не пустили на територію заводу.
Подібна доля спіткала ТОВ «Плиски-Агро», які віддали на зберігання 2,8 тис тонн кукурудзи на понад 14 млн грн. Власникам зерна вдалося відвантажити частину урожаю, щодо решти – їм було відмовлено.
Слідство з’ясувало, що власники комбікормового заводу за сприяння бухгалтера продали 11,2 тис тонн чужого зерна на суму понад 55,3 млн грн через інші підконтрольні підприємства.
Наразі у діях депутата, його дружини і бухгалтера вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (шахрайство).
Потерпілі підприємства заявили до заводу цивільний позов на 41,2 млн грн. Тому з метою подальшого заходу кримінально-правового характеру та відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення, слідчі ДБР звернулися до суду з проханням накласти арешт на земельну ділянку під Долинським комбікормовим заводом.
«Під час розслідування установлено, що розуміючи настання наслідків своєї злочинної діяльності, з метою уникнення кримінальної відповідальності, а також з метою незастосування в подальшому конфіскації майна власники заводу почали продавати належне їм майно третім особам», – сказано у клопотанні слідчого.
На підтвердження цього, слідчі надали витяг з Реєстру нерухомого майна, згідно з яким депутат перепродав власний будинок. Суд ухвалив накласти арешт на земельну ділянку.
На подібні дії долинського підприємця скаржились не лише українські, а й іноземні підприємства. Згідно ухвали Ленінського райсуду Кропивницького від 14 травня, адвокати ТОВ «НьюВорлд ГрейнЮкрейн» звернулися до поліції області зі скаргами. Підприємці не змогли відвантажити з заводу понад тонну придбаного ними зерна. «НьюВорлд ГрейнЮкрейн» є дочірньою компанією франзуцької фірми The Souff let Group. Вказане підприємство виступало інвестором у портову галузь України, про що Мінінфраструктури підписувало відповідний меморандум.
«Без купюр» оприлюднить результати перевірки управління юстиції щодо законності реєстраційних дій реєстраторів, а також готове повідомити позицію Миколи Черкуна.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: