Керівника авіакомпанії, що за інформацією військової прокуратури не повернув військовій частині з Кіровоградщини вертольоти, відпустили з-під варти 24 червня в залі суду.
Про це повідомляє пресслужба Ленінського районного суду Кропивницького.
Слідчий суддя не задовольнив клопотання правоохоронців про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою як підозрюваного в кримінальному правопорушенні за 3 статті 114-1 Кримінального Кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).
За версією слідства, директор авіакомпанії, що орендувала у мирний час вертольоти військової частини Нацгвардії з Кіровоградщини, не повернув їх під час воєнного стану, як це передбачено договором.
Проте матеріали справи, надані поліцією, не переконали суд у застосуванні до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Тож його відпустили в залі суду.
Нагадаємо, що спеціалізована прокуратура у військовій і оборонній сфері південного регіону повідомляла про те, що упродовж 2002-2012 років військова частина здавала в оренду 10 вертольотів, за умови повернення у разі воєнного стану. Орендар начебто передав їх у суборенду для використання в зонах діяльності Місій Організації Об’єднаних Націй та отримував із цього прибутки. З початком війни в Україні повернути їх військовим відмовився, — стверджують у прокуратурі.
За інформацією “Без купюр”, мова йде про керівника та кінцевого бенефеціара київської авіакомпанії “Українські вертольоти” Володимира Ткаченка. засноване у 2003 році підприємство має статус офіційного перевізника ООН та спеціалізується на операціях з високим рівнем ризику — рятувальні операції, аеромедична евакуація та пожежогасіння вночі. На сторінці авіакомпанії “Українські вертольоти” у Фейсбуці є посилання на інформацію Національної гвардії України про підтримку українських військових, проте сторінку, на яку веде посилання, видалили.
Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: