Під час охоронних археологічних розкопок на території фортеці Святої Єлисавети в Кропивницькому у червні нинішнього року знайшли мідну монету періоду правління цариці Єлисавети Петрівни. Однак, як розповів археолог Микола Тупчієнко, монета насправді давніша, оскільки була перекарбована з монети Петра І.
“Символічно, що археологічні дослідження розпочалися 21 червня – в День народження фортеці, оскільки саме цього дня 267 років тому відбулося її освячення. В ході розкопок виявлено культурний шар часів будівництва та функціонування фортеці – др. пол. ХVІІІ cт.: рештки багаття, фрагменти кераміки, будівельні матеріали, побутові відходи. Певною винагородою для дослідників стало виявлення на рівні похованого ґрунту російської мідної монети періоду правління Єлизавети Петрівни (1741 – 1761 рр.) – «дєньги» 1750 р., яка була в обігу в період будівництва фортеці (1754 р.). Монета виявилася з сюрпризом – перекарбування з монети Петра І”, – зазначає доцент кафедри історії, археології, інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету, кандидат історичних наук Микола Тупчієнко, який керував розкопками.
Археологічні роботи тут проводилися для облаштування майданчика під будівництво найвищої щогли з найбільшим в області прапором України.
Фото Миколи Тупчієнка у Фейсбуці
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: