Перший заступник прокурора Кіровоградської області Юрій Ковальов звільнився після того, як подав позов щодо призначення пенсії.
Про це повідомляє “Антикорупційний вимір”.
Як підтвердила у коментарі “Антикорупційному виміру” речниця прокуратури Олеся Панченко, Ковальов звільнився за власним бажанням.
“Антикорупційний вимір” посилається на Реєстр декларацій, де Юрій Ковальов 15 листопада подав повідомлення “Про суттєві зміни у майновому стані”. Посадовець задекларував 426 тисяч гривень розрахунку, отриманого при звільненні.
36-річний Юрій Ковальов подавав позов про призначення йому пенсії за вислугою років. Хоч надбавка передбачена законодавчо, проте є нюанси щодо розміру виплат. Як пояснювало видання “Цензор.Нет”, прокурори зі стажем 15+ років через суди добиваються виплат, передбачених попередньою редакцією закону. Вона передбачає майже 90-відсоткову надбавку до зарплати.
Рішення суду щодо позову Ковальова про надбавку до пенсії наразі немає. На сайті “Судова влада України” та Єдиного державного реєстру судових рішень йдеться, що провадження за його позовом відкрите 15 серпня.
Як раніше повідомляв “Без купюр“, 6 червня НАБУ провело слідчо-оперативні дії в приміщенні Кіровоградської обласної прокуратури. За інформацією джерел нашого видання, обшуки проходили на робочому місці та за місцем проживання першого заступника керівника обласної прокуратури Юрія Ковальова.
У липні Вищий антикорупційний суд (ВАКС) наклав арешт на мобільний телефон довіреної особи Юрія Ковальова у рамках кримінального провадження про хабарництво.
Юрій Ковальов 1988-го року народження, родом із Харкова. Працював у органах прокуратури Харківщини. Прийшов на посаду першого заступника прокурора Кіровоградської обласної прокуратури у вересні 2020-го разом із попереднім прокурором Володимиром Твердохлібом. Після призначення в лютому минулого року нового прокурора області Яна Стрелюка – залишився на посаді.
Важливо
Згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: