Сьогодні, 26 жовтня, в Центральноукраїнському державному університеті імені Володимира Винниченка відбувся захист дисертацій кандидатів та докторів юридичних наук. Наразі, за словами ректора Євгена Соболя, це перший вищий навчальний заклад на Кіровоградщині, де можна отримати відповідні наукові ступені з права. А спеціалізована вчена рада із захисту дисертацій налічує близько 20 науковців із різних куточків України та університету Винниченка зокрема. В її складі також керівники департаментів Офісу Президента України та Бюро економічної безпеки.
Про це Євген Соболь розповів “Без купюр”.
За його словами, спеціалізована вчена рада – це значна подія, адже до цього в жодному університеті Кіровоградщини не могли захищатися на докторів і кандидатів юридичних наук. Для цього науковці повинні були їздити в інші області та виші.
“Вперше в нашому регіоні можна отримати наукове звання доктора чи кандидата юридичних наук, захистивши дисертацію в університеті імені Винниченка. Тепер на базі закладу функціонує докторантура, де можна навчатися. Сьогодні, 26 жовтня, в нас захищають дисертацію на здобуття наукового ступення кандидата та доктора юридичних наук”, – розповів Євген Соболь.
Під час сьогоднішнього захисту були присутні онлайн та особисто як члени спеціалізованої вченої ради заслужені юристи України – начальник Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Сергій Гречанюк та керівник управління з питань помилування Департаменту з питань громадянства, помилування, державних нагород Офісу Президента України Дмитро Журавльов. А також Олексій Дрозд – керівник Департаменту організації забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки, та віцепрезидент Науково-дослідного інституту публічного права; Сергій Шатрава та Ольга Безпалова – викладачі Харківського національного університету внутрішніх справ, Дмитро Переверзєв із ЦДУ ім. В. Винниченка, Сергій Банах із Західноукраїнського національного університету.
Теми дисертацій – “Адміністративно-правове забезпечення правоохоронної діяльності в Україні” та “Адміністративно-правовий механізм реалізації конституційного права на захист свого життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань”, де зокрема йшлося про дозвіл на зброю, повноваження ТЦК та інше.
“Сьогодні університет імена Винниченка здатен надавати якісну юридичну освіту не лише в межах бакалаврата та магістратури права й випускати юристів. Це навчальний заклад, де захищаються на докторів філософії права”, – зауважив Євген Соболь.
Магістратура та докторантура університету Винниченка дають можливість розвивати правову культуру в області та підвищувати професійний рівень юристів.
“Захищаються в нас і науково-педагогічні працівники, й юристи-практики та адвокати різних напрямків, помічники суддів, нотаріуси, судді. Це ті люди, які мають наукові дослідження, пов’язані зі своєю професійною діяльністю”, – пояснює керівник навчального закладу.
Усі дисертації спочатку проходять ретельну перевірку – їх обговорюють на міжкафедральних зборах, потім науковці. Роботи захищають лише тоді, коли є рекомендації, усунули всі зауваження, пройшли антиплагіат у спеціалізованих закладах. Також важлива частина – експертні дослідження.
Захист дисертацій лише публічний, а на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук ще й фіксують на відео й транслюють в ютуб. Роботи після цього відправляють у Міністерство освіти й науки України, де додатково їх перевіряють.
Захист дисертацій – новий важливий крок для університету імені Винниченка, переконаний ректор.
“Це означає, що навчальний заклад працює на високому рівні, має викладачів-професіоналів й відповідає найвищому рівню акредитації – четвертому. Наприклад, наші випускники-політологи консультують ООН і НАТО. “Психологія”, “Переклад” та інші спеціальності теж мають безліч успішних студентів”.
За спеціальністю “право” готують саме майбутніх юристів. Проте є й спеціальність вчителя права.
“Ми змінили назву і тепер це Центральноукраїнський державний університет. Тобто змінилася й структура вишу, він тепер навчає за різними спеціальностями – право, психологія, переклад, фітнес, економіка, менеджмент, логістика, журналістика, ІТ, правоохоронна діяльність. При цьому педагогічні спеціальності збереглися також”.
За словами ректора Євгена Соболя, для підготовки юридичних кадрів сформували потужну кафедру, яка зараз має спеціалістів із конституційного права, теорії держави й права, кримінального, адміністративного. До того ж тут викладають фахівці-практики. Є адвокати, голова суду, помічники судді.
Усі юридичні спеціальності університету акредитовані на весь термін. Це свідчить про те, що Національне агентство якості освіти проаналізувало навчання у виші та надало позитивні висновки.
Дипломи вишу визнаються у світі, запевняє Євген Соболь, без додаткових іспитів.
Загалом заклад розвивається і за іншими напрямками та має амбітні плани. Крім того, адміністрація вишу працює і над відкриттям при університеті фахового коледжу “Alma mater”. Залишилося отримати погодження від міністерства. Планують відкрити спеціальності гуманітарного спрямування, економічного та технічного. Розглядають й інші напрямки.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: