За заявами суб’єктів господарювання та у складі комісій фахівці Держпродспоживслужби області обстежили місця відпочинку (пляжі). За результатами перевірки безпечними для відпочинку є 18 пляжів: 5 з них – комунальної власності, 1 – приватний та 12, що належать приватним базам відпочинку.
Перелік пляжів комунальної власності, що розпочали роботу:
м.Гайворон:
– міський пляж, вул.Жовтнева, 61а, біля кафе «Нептун», власник – Гайворонська міська рада;
м.Олександрія:
– міський пляж на р.Інгулець в районі парку ім.Т.Шевченка, підпорядкування – управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради;
Петрівський район:
– центральний пляж, власник – Петрівська селищна рада;
смт.Новоархангельськ:
– пляж Новоархангельської селищної ради;
– пляж Новоархангельської районної державної адміністрації.
Приватні пляжі, що розпочали свою роботу:
– пляж ОЦС-1, ГО «Рибальське товариство «Перемога» (ставок по Кіровоградському шоссе).
Пляжі баз відпочинку, що розпочали роботу:
Петрівський район:
– пляж б/в «Сонечко», ДП Схід ГЗК;
– пляж б/в «Залив», ДП Схід ГЗК;
– пляж б/в «Будівельник», ДП Схід ГЗК;
– пляж б/в «Сосновийбір», ДП Схід ГЗК;
– пляж б/в «Чайка», ДП Схід ГЗК;
– пляж б/в «Івушка», ТОВ «Соціальні ініціативи Криворіжжя»;
– пляж б/в «Голуба даль», ДП Схід ГЗК;
– пляж б/в «Каштан», ТОВ «Соціальні ініціативи Криворіжжя»;
– пляж б/в «Нептун», ДП Схід ГЗК;
– пляж б/в «Радуга», ДТ НАЄК Енергоатом;
– пляж б/в «Енергія», КП «Жовтоводська тепломережа»;
Новоархангельський район:
– пляж б/в «Синюха» ДП Схід ГЗК.
За результатами обстежень встановлено, що у наведених місцях відпочинку було проведено роботи по очищенню території пляжів, завезено новий пісок, облаштовано місця для збору твердих побутових відходів, виконано лабораторні дослідження води поверхневих водойм, грунту (піску) та здійснено інші заходи, що направлені на створення безпечних умов для відпочинку людей на воді.
Після проведення заходів з обстеження та очищення дна пляжу (водного об’єкта) аварійно-рятувальною службою керівники суб’єктів господарювання (пляжів) отримали наступні документи: паспорт підводної частини акваторії пляжу (водного об’єкта), акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу (водного об’єкта), карта виміру глибин дна акваторії пляжу (водного об’єкта), акт про усунення небезпечних для купання предметів з дна акваторії пляжу (водного об’єкта).
Відповідно до нових вимог чинного законодавства, а саме до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 10 квітня 2017 року №301 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України» Держпродспоживслужба не погоджує санітарні паспорти на пляж.
Однак вимоги до облаштування пляжів не змінилися. З ними можна ознайомитися в наказі Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року №145 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць».
Власникам пляжів необхідно пам’ятати про необхідність здійснення постійного контролю стану води у водоймах та грунту (піску) на пляжах. А у разі невідповідності результатів лабораторних досліджень нормативам призупиняти використання цих місць для купання або відпочинку населення в цілому.
Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області попереджає про небезпеку зараження наступними інфекціями та хворобами під час купання і відпочинку на несанкціонованих пляжах:
– Ентеровірусна інфекція. Ентеровірусна інфекція досить часто потрапляє в організм людини після потрапляння брудної води в дихальні шляхи або шлунково-кишковий тракт. Симптоми: нудота, блювота, пронос, фарингіт, ангіна і навіть кон’юнктивіт. У тяжких випадках може розвинутися менінгіт. – Хвороба Боткіна (вірусний гепатит А). Спалахи захворювання гепатитом А часто відбуваються саме в літній період. В організм людини вірус проникає через потрапляння в шлунково-кишковий тракт зараженої ним води або їжі. Згідно зі статистикою, щорічно хворобою Боткіна інфікуються близько 10 млн чоловік. Симптоми гепатиту А: підвищення температури тіла, збільшення печінки і поява болю в правому підребер’ї, зміна кольору склери очей, потемніння сечі (кольору темного пива), знебарвлення калу.
– Гельмінтоз. Ще одна напасть – паразити. Вони потрапляють в організм людини з ковтком води при купанні. Якщо через деякий час після купання у водоймі у людини здувся живіт, з’явилися метеоризм і свербіж, висипання на шкірі, знизився апетит, порушився сон, то діагноз «гельмінтоз» очевидний. – Холера. Це особливо небезпечна інфекція й одна з глобальних світових проблем. Ті, хто думає, що холера лютує лише в Індії та В’єтнамі, помиляються, адже збудники холери є і в Україні. Джерелом інфекції можуть бути брудні руки, забруднена вода (як питна, так і у водоймах для купання). Холера може протікати у вигляді звичайного кишкового розладу, але часто набуває тяжкої форми: втрата рідини призводить до зневоднення, сильної інтоксикації, порушення серцевої діяльності. – Лептоспіроз. Лептоспіроз – це одне з найбільш розповсюджених захворювань, яке можна «підхопити» в забрудненому водоймищі. Збудник захворювання потрапляє у воду від хворих тварин. Щоб відбулося інфікування, бактерії достатньо потрапити на слизову оболонку людини або на ушкоджену ділянку шкіри. Збудник також легко проникає через кон’юнктиву очей і слизові оболонки. Хвороба відноситься до групи особливо небезпечних інфекцій, має тяжкий перебіг і без лікування може закінчитися летально.
– Дизентерія, сальмонельоз, ешерихіоз. Це різні захворювання з різними збудниками, але зі схожими в цілому симптомами: діареєю, болем у животі, нудотою і підвищенням температури. Всі ці хвороби небезпечні зневодненням і всіма його важкими наслідками.
– Грибкові інфекції. Мікози або грибкові інфекції потрапляють у воду через купання уражених ними людей, тварин, птахів, заражених предметів побуту. Найчастіше вражаються шкірні покриви, що проявляється у вигляді лущення, корости, розшарування нігтьових пластин. Також можуть піддаватися зараженню статеві органи. Варто пам’ятати, що небезпека може чатувати й на суші. Пісок на пляжі не обробляється дезінфікуючими речовинами, тому на глибині 5-6 сантиметрів він є найбільш сприятливим середовищем для розвитку різних мікроорганізмів (переважно збудників грибкових інфекцій). Особливо небезпечним є вологий пісок. Крім того, у піску чи грунті часто виявляють гельмінтів, які туди потрапляють від нездорових собак. Тож бережіть своє здоров’я й уникайте відпочинку в несанкціонованих місцях!
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: