Колишню голову Чемерпільської сільради Гайворонський районний суд визнав винною в хабарництві. Посадовиця у 2016 році отримала 5 тисяч гривень від пасічника за дозвіл на проєкт землеустрою 0,12 га на березі річки Південний Буг.
Про це повідомляє “Без купюр” із посиланням на вирок суду від 20 січня.
Земля місцевому жителю знадобилася для збільшення кількості вуликів своєї пасіки. Тому у 2016 році підшукав у селі Березівка Чемерпільської сільської ради кілька земельних ділянок і вирішив звернутися до сільради, бо місце його повністю влаштовувало.
25 травня 2016 року чоловік прийшов до Чемерпільської сільської ради, де його одразу спрямували до голови, яка погоджує документи у сфері земельних відносин.
“У кабінеті місцевий житель повідомив сільській голові, що хоче приватизувати земельну ділянку, що розташована в Березівці для ведення індивідуального садівництва. Посадовиця повідомила, що на території сільської ради є вільна земля, яку можна приватизувати. Крім цього остання із впевненістю повідомила, що зможе виділити ділянку орієнтовною площею 0,12 га”.
Ділянка пасічника повністю влаштовувала. Він поцікавився, коли необхідно написати відповідну заяву. Посадовиця ж повідомила, що всі питання зможе узгодити, а тому його не повинно нічого хвилювати.
“Крім цього, голова села повідомила, що ділянку хотіла продати іншим особам, однак через те, що місцевий житель звернувся особисто до неї, то посадовиця притримає дану ділянку. Проте з її слів орієнтована вартість землі складає 5000 грн, отже, цю суму чоловік має сплатити їй особисто, а після сплати вона видасть рішення Чемерпільської сільської ради про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою і рішення про затвердження проєкту та передачу в приватну власність землі”.
Пасічник погодився та домовився з посадовицею про зустріч 1 червня 2016 року. Того дня він прийшов у кабінет та передав голові села 5 000 грн, а остання взяла гроші й передала йому рішення “Про надання дозволу на складання проєкту землеустрою, щодо відведення земельної ділянки у власність” загальною площею 0,12 га для ведення індивідуального садівництва.
Того ж дня в її кабінеті СБУ провела огляд та виявила в сумці посадовиці 5 000 гривень.
Допитана в судовому засіданні обвинувачена вину не визнала. Посадовиця стверджувала, що у 2009 році, коли її родичі хотіли будувати будинок біля дач поряд з річкою, то вона від їх імені писала заяву про надання земельної ділянки, за що заплатила попереднім землекористувачам, однак відповідну документацію не оформляли.
Тому вирішила запропонувати місцевому жителю цю ділянку. Під час огляду землі він запропонував посадовиці 5000 грн. На цьому домовились. Голова села стверджувала, що ця земельна ділянка не має кадастрового, інвентаризаційного номера, а гроші були потрібні для справ сільської ради – вивезти дрова з лісу.
“Питання щодо виділення земельної ділянки місцевому жителю чи надання дозволу на технічну документацію на сесії сільської ради не розглядали. 1 червня 2016 після завершення сесії знову приїхав чоловік, зайшов до неї в кабінет, підсунув стілець до столу, запитав “Так як домовились?” та отримавши ствердну відповідь поклав гроші в жовту папку, що лежала в неї на столі. Вона передала йому рішення про дозвіл на виготовлення проєктно-технічної документації, після цього вийшов. З вікна вона побачила людей, які бігли до сільської ради з автомобіля та переклала гроші з папки до сумочки. Зайшли працівники СБУ. Вважає, що її хотіли усунути з посади, так як вона була непоступливою”, – йдеться в рішеннні суду.
Справу розглядали протягом 2016-2025 років. Лише 20 січня Гайворонський районний суд вирішив, що колишня голова винна в корупційному злочині (ч. 3 ст. 368 КК України).
Посадовицю засудили до шести років позбавлення волі, з позбавленням права постійно чи тимчасово здійснювати функції представників влади, а також обіймати постійно чи тимчасово на підприємствах, в установах чи організаціях державної форми власності посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов`язків, або виконувати такі обов`язки за спеціальним повноваженням на три роки, з конфіскацією всього майна, яке є її власністю.
У строк відбування покарання посадовиці зарахували дні утримання за ґратами під час слідства – з 1 по 3 червня 2016 із розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі та перебування під вартою з 30 жовтня 2019 по 28 липня 2020 з розрахунку день за день.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: