«Без купюр» продовжує розповідати про кваліфікаційне оцінювання суддів з Кіровоградщини. За задумом воно мало очистити суддівські ряди від не доброчесних суддів.
Так, 18 квітня співбесіди проходили четверо суддів Апеляційного суду Кіровоградської області. Усі вони отримали висновок про відповідність займаній посаді.
Карпенко Олександр Леонтійович
Суддя має стаж роботи понад 15 років. За письмове тестування набрав 83,7 бала (з 90 можливих), за виконання практичного завдання – 74 бали (зі 120 можливих). Загальний результат – 810,7 бала (з 1000 можливих).
З 2012 по 2017 – ухвалив 724 справи, 18 з яких – скасовано. Найпоширенішим порушенням, через яке рішення судді було оскаржено, є порушення норм матеріального права.
До дисциплінарної відповідальності суддя не притягувався.
Під час співбесіди суддя надавав пояснення щодо порушення розгляду строків розгляду адмінсправ. З його слів, це пов’язано з невчасним повідомленням фігурантів справ про виклик до суду, адже пошта не завжди нормально доставляє кореспонденцію у віддалені райони області.
Кіселик Станіслав Анатолійович
Суддя є заступником голови Апеляційного суду. За письмове тестування отримав 82,8 бала, за практичне – 84,5 бала. Загальне оцінювання – 808,3 бала.
Протягом 2012-2017 років розглянув 605 справ, з яких скасовано 19, 11 – розглянуто з порушенням строків. До дисциплінарної відповідальності суддя не притягувався.
Під час співбесіди комісія цікавилася, чому суддя подавав заяву про відставку, а потім її відізвав. З його слів, коли набрав чинності новий Закон «Про судоустрій» було не зрозуміло, як нараховуватиметься стаж і пенсія. Згодом отримавши роз’яснення суддя заяву відізвав.
Також комісію цікавила скарга на суддю громадської організації «Стоп корупції». Київські активісти пікетували суд, де суддя слухав справу щодо земельного конфлікту, а згодом подали щодо його ухвали скарги до ГПУ та ВРП.
Зі слів судді, мова про справу, де позивач вимагав продовжити договір оренди землі, яку він орендував у пайовиків. Мовляв ті після завершення строку договору землі здали її в оренду іншому фермеру. Як пояснив Кіселик, активісти виступали на стороні цього фермера. Скаргу антикорупціонерів ВРП відхилила, а зустрічну судді щодо тиску на себе, ще не розглянула.
Як йдеться на сайті ГО «Стоп корупції», пайовики намагались забрати паї з оренди ТОВ «Агроконтракт-Н», бенефіціаром якої є Сергій Тарасов.
Єгорова Світлана Миколаївна
Суддя має стаж – понад 21 рік. Протягом 2012-2017 років розглянула 787 справ, з яких 33 рішення скасовано. Інформації про недоброчесність та порушення не надійшло.
За письмове тестування набрала 85,5 бала, за практичне – 72,5 бала. Загальний бал оцінювання – 789.
Під час співбесіди суддя відзначила, що у 2010 році могла піти у відставку, проте через любов до професії вирішила залишитися.
Під час співбесіди судді довелося пояснювати колегії власне рішення, що було оскаржене газетою «Україна-Центр» у Європейському суді з прав людини 2010 року. Газетярі оскаржили рішення про відшкодування 50 тисяч гривень у якості компенсації екс-кандидату на посаду міського голови Кіровограда на виборах 2002 року Володимиру Ярошенку. З посиланням на реліз інформаційної агенції УНІАН газета опублікувала звинувачення опонента Ярошенка. За це він вимагав відшкодування.
В ЄСПЛ було встановлено, що мало місце порушення статей 6 (право на справедливий суд) та 10 (право на свободу висловлювань) Європейської конвенції про захист прав людини. Той факт, що кандидат у мери Кіровограда був одночасно головою Ради суддів Кіровоградської області, викликав у редакції газети «Україна-Центр» підстави вважати рішення суду упередженим.
Зі слів судді Єгорової, рішення вона ухвалювала ще на початку суддівської кар’єри, коли не мала великого досвіду. Вона переконувала колегію, що відповідач не звертався з клопотанням щодо очільництва позивачем Ради суддів. З її слів, Ярошенко клопотав про зміну підсудності справи іншому суду, втім, клопотання не було вчасно розглянуто. Також за словами судді, цей факт не враховував Верховний суд, який також задовольнив позовні вимоги Ярошенка.
Світлана Єгорова відзначила, що зробила відповідні висновки після цієї справи.
Також суддя роз’яснювала власну заяву до Вищої ради правосуддя стосовно тиску на себе.
«У нас влаштовували вистави, коли ми переглядали справи стосовно оренди земельних ділянок. Явно замовна акція. Одна сторона намагалася таким чином тиснути. Я сильного тиску не відчувала, але треба було показати свою позицію», – відзначила суддя.
Письменний Олексій Анатолійович
Суддя має 14 років стажу роботи. За письмове тестування набрав 75,6 бала, за практичне – 85. Загальний бал – 849,6.
Протягом роботи в Апеляційному суді розглянув 877 справ, з яких 35 скасовано, 1 змінено.
Одна скарга на суддю подана до ВРП.
Кваліфікаційна колегія цікавилася чому після завершення повноважень судді у 2007 році він звільнився, а не працював без повноважень, що передбачено законодавством. З пояснень Письменного, він двічі їздив на комітет Верховної Ради для співбесіди. Втім, першого разу його не заслухали, а вдруге голосів нардепів для продовження його суддівських повноважень не вистачило. Як зазначив Письменний, пропрацювавши до 2009 року без повноважень він подав у відставку й пішов в адвокатуру. Згодом дізнався, що ця ситуація нібито була через розгляд ним справи щодо виборів у місті 2007 року.
До Апеляційного суду на керівну посаду його запросив голова суду, а згодом він знову отримав суддівські повноваження.
Також кваліфколегія цікавилася щодо адмінпротоколу, який склали правоохоронці на суддю. Він на 5 днів протермінував страховий поліс. Письменний подав оскарження і суддя Завгородній задовольнив клопотання. На питання щодо конфлікту інтересів Письменний відзначив, що суддю Завгороднього не знає, а справа слухалася за його відсутності.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: