З 3 вересня ОСББ можуть подавати заявки для участі в програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім», про це зазначила міністр розвитку громад та територій Альона Бабак.
Посадовці стверджують, що програма «Енергодім» — це механізм комплексної модернізації житлового фонду України. Реалізація програми дозволить українцям не лише економити на комунальних послугах та підвищити рівень енергоефективності житла, а й забезпечить дотримання міжнародних зобов’язань нашої держави у сфері енергоефективності, сприятиме зниженню рівня викиду парникових газів СО2 та впровадженню заходів з енергозбереження та ефективного використання енергетичних ресурсів.
Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний».
Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.
За словами керівника відділу програм допомоги «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні Йоганнеса Баура, це одна з найбільших існуючих зараз програм в Україні.
Згідно із офіційною статистикою щороку в Україні втрачається близько 50 відсотків газу, що використовується для опалення житлового фонду.
Енергоефективність також вважається вагомою частиною зусиль уряду в боротьбі зі зміною клімату.
«Отримавши можливість інвестувати гроші в свою нерухомість через енергоефективні заходи, люди допомагають країні економити енергію, покращувати якість життя та створювати нові робочі місця на нових ринках енергоефективності. Ця ініціатива є частиною стратегії IFC підвищувати рівень життя в Україні», — зазначив керівник регіонального офісу IFC в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар.
Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та Уряду Німеччини.
Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: