Законодавство про пенсійне забезпечення містить норми, які передбачають пізніший вихід на пенсію, а саме, призначення пенсії з “відстрочкою”. Олена Романченко, заступниця начальника ГУ Пенсійного фонду України в Кіровоградській області розповіла, як обчислюють страховий стаж для тих, хто досяг пенсійного віку, але виявив бажання працювати та отримувати пенсію пізніше.
Пенсію призначають із урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії. Нагадуємо, що в 2025 році необхідний страховий стаж для призначення пенсії за віком ‒ 32 роки.
Водночас законодавство про пенсійне забезпечення передбачає заохочувальні норми до призначення пенсії з “відстрочкою” ‒ збільшення основного розміру пенсії на відсоток:
- на 0,5 % – за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців;
- на 0,75 % – за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців.
Наприклад, якщо людина відтермінує свій вихід на пенсію на один рік, то отримає підвищення основного розміру пенсії на 6 % ( 12 х 0,5 %), за два роки більш пізнішого виходу на пенсію ‒ на 12 % ( 24 х 0,5 %). У разі “відстрочки” виходу на пенсію на понад 60 місяців, наприклад, за 70 місяців більш пізнішого виходу на пенсію основний розмір пенсії збільшують на 52,5 % ( 70 х 0,75 %).
Проте розмір пенсії за неповний місяць страхового стажу не підвищують.
Пенсію за віком з “відстрочкою” призначають за зверненнями пенсіонера з дня, що настає за останнім днем місяця, в якому набуто повний місяць страхового стажу для відстрочки часу виходу на пенсію, якщо звернулися за пенсією не пізніше трьох місяців з такого дня.
Як розповіла Олена Романченко, в 2024 році такою нормою Закону скористалися 97 жителів Кіровоградської області.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: