Сьогодні, 20 лютого, у Кропивницькому вшановували пам’ять героїв Небесної сотні. Зранку й до вечора на центральній площі міста на великому екрані демонстрували документальні фільми про події чотирирічної давнини на Майдані та документальні кадри розстрілів наших співвітчизників.
Ще до початку анонсованого масового заходу з вшанування героїв, жителі міста цього дня покладали квіти до меморіальної дошки нашому земляку, Герою України та Небесної сотні Віктору Чміленку та до підніжжя народного пам’ятника його загиблим побратимам, облаштованого громадськими активістами на постаменті знесеного пам’ятника Кірову.
Як і торік, нинішнього року чиновники не перебирали на себе ролі ключових фігур під час мітингу, передавши їх безпосереднім учасникам Революції гідності.
Так, історик Юрій Митрофаненко, звертаючись до присутніх, відповів усім, хто сьогодні вважає, що після революції, не зважаючи на жертву героїв, нічого не змінилося, зазначив, що так вважають ті, хто звик, що хтось має вийти і захистити справедливість, хтось має піти і бути в окопах – захищати батьківщину, хтось має змінити наше життя на краще…
“Ці люди, які вийшли на Майдан, і ці загиблі, яких ми сьогодні вшановуємо, не могли самі змінити нашу країну, вони лише дали поштовх”, – констатував Юрій Митрофаненко.
Викладачка педуніверситету і письменниця Ольга Кирилюк розповіла, що її підштовхнуло до участі у Революції гідності, що, зокрема, не могла змиритися з політикою попередньої влади щодо українських патріотів.
Єпископ Кропивницький і Голованівський Марк після молебеню за загиблими, виступив, як завжди, з філософською, але життєствердною промовою, констатуючи, що сотні життів – це дуже велика ціна, але рабство – ще більша.
“То був вечір, за ним прийшла ніч – війна, але після неї обов’язково настане ранок для нашої країни”, – сказав він.
Кореспондент “Без купюр” також поспілкувався з учасниками мітингу та поцікавився, що для них означає сьогоднішня дата.
Так, учасник Євромайдану та близький друг Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка Олексій Цокалов зазначив, що не зважаючи на те, що здобутками революції скористалися кон’юктурники, не треба ні розчаровувати ні зачаровуватися, треба просто жити, жити гідно.
На запитання кореспондента, з якими словами подумки звертається до свого загиблого побратима на його могилі, пан Олексій відповів, що називає його “Мій генерал”.
“Дві людини, які я називаю генералами – командир третього полку, Герой України Трепак і Чміль. Для мене вони генерали не через лампаси чи зірочки, а як приклад”.
Голова міської організації політичної партії “Громадянська позиція” Ірина Озерна на аналогічне запитання, що для неї означає ця трагічна дата зазначила, що це той день, коли кожному українцю слід проаналізувати, чи правильно ми живемо і чи все робимо для того, щоб жертва героїв Небесної сотні не була марною.
Спроба журналіста “Без купюр” поставити після мітингу запитання голові Кіровоградської ОДА Сергію Кузьменку, як людині, котра була в попередній владі і залишається при владі сьогодні, що змінилося після Революції гідності, спочатку не увінчалася успіхом. Але через деякий час керівник управління інформації ОДА запропонував поспілкуватися з Сергієм Анатолійовичем в його кабінеті. Скориставшись нагодою, журналіст видання поставив й низку інших запитань. Ексклюзивне інтерв’ю з очільником області читайте на сайті згодом.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: