Нещодавно Льотна академія Національного авіаційного університету отримала сертифікат Нацагентсва із забезпечення якості вищої освіти про акредитацію освітньо-професійної програми “Правове забезпечення авіаційної діяльності”. В навчальному закладі пояснюють, що єдині в Україні готують правників із поглибленими знаннями в сфері цивільної авіації. В рамках редакційного проєкту “Вступна кампанія 2021” начальник Льотної академії Національного авіаційного університету, доктор юридичних наук Олександр Чумак детальніше розповів для читачів “Без купюр” про перспективи для студентів, які саме тут вирішили здобути спеціальність “Право”.
Бакаларів із поглибленими знаннями авіаційного права в Льотній академії Кропивницького готують в рамках загальної спеціальності 081 “Право” з 2018 року. Акредитація за відповідною освітньою програмою ще на 5 років, за словами Олександра Чумака, засвідчила високий рівень підготовки студентів та професіоналізм викладацького складу. Але на цьому колектив кафедри зупинятися не збирається. В найближчій перспективі тут планують готувати магістрів та кандидатів наук.
“Ми готуємо правників із загального права. Але наші студенти, здобувши юридичну освіту, зможуть працевлаштуватися не тільки адвокатами, юристами в різних галузях, суддями чи нотаріусами, а й забезпечувати правовий супровід в авіаційній сфері. Бо особливістю здобуття спеціальності “Право” в нашому навчальному закладі є те, що глибше вивчається авіаційне право, особливо міжнародне. Ці знання дуже цінні для молодих фахівців і відкривають широкі можливості, адже авіаслужба України сьогодні проходить шлях європейської інтеграції. Згідно з наказом Державіаслужби за номером 565, українське авіаційне законодавство повністю інтегрується в європейське. Тому наразі правники, які зможуть належним чином супроводжувати інтеграцію законодавства, авіакомпаній та аеропортів, забезпечити юридично їхню відповідність європейським стандартам, – на вагу золота”, – переконує він.
За словами Олександра Чумака, кафедра навчального закладу, що готує правознавців, хоч і молода, але дуже дієва.
“У нас 3 доктора юридичних наук, 6 кандидатів. Ми пройшли акредитацію на дуже високому рівні. Інакше б не отримали сертифікат на 5 років. Тому що це максимальний термін акредитації. Адже загалом акредитують або на 5 років, або, за умови покращення рівня підготовки, на рік, або взагалі відмовляють в акредитації. Уже через рік ми акредитуємо магістратуру і відповідно далі – аспірантуру, для того щоб належним чином готувати фахівців високого рівня”, – ділиться планами начальник Льотної академії.
Серед інших озвучених Олександром Чумаком планів – відкриття спеціальності “Міжнародне право”.
“Для нас і наших студентів це дуже важлива і дуже перспективна спеціальність. Ми й надалі співпрацюватимемо з Міжнародною організацією цивільної авіації (International Civil Aviation Organization, ICAO), яка знаходиться в Монреалі. Оскільки правників з глибокими знаннями авіаційного права, знаннями у сфері цивільної авіації готуємо тільки ми. Підприємства авіаційної сфери наразі здебільшого укомплектовані технічними фахівцями, пілотами, інженерами, в якійсь мірі менеджерами. Але, повторюся, в умовах європейської інтеграції, в Україні недостатньо фахівців із авіаційного права. Тому Державіаслужба, на мою думку, рекомендуватиме, щоб всі були укомплектовані такими спеціалістами. Ми в свою чергу тісно співпрацюватимемо з роботодавцями, щоб наші випускники могли отримати не тільки дипломи, а й високооплачувану роботу”.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: