Як відомо, ще в травні 2015 року набув чинності Закон України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, що фактично забороняє діяльність КПУ, як такої, що за своїми назвою, символікою та ідеєю, суперечить українському законодавству. Про це, зокрема, йдеться в наказах керівника Міністерства юстиції та в Правовому висновку Комісії з питань дотримання закону .
У 2016 році Вищий адміністративний суд України відмовив у відкритті касаційного провадження за скаргою Комуністичної партії України, дійшовши висновку, що доводи її представників не є обґрунтованими. Тим самим остаточно підтвердивши правомірнісь заборони КПУ.
В той же час у Кропивницькому, як з’ясувалося, ця партія не тільки продовжує існувати, а й, не ховаючись, вести активну діяльність – пропагувати той самий заборонений тоталітарний комуністичний режим, організовувати марші на честь Великої жовтневої революції та політичні акції.
Просто деякі з них проходили без комуністичної символіки, а тому можна було подумати, що то самоорганізувалися пересічні пенсіонери, а не партійні активісти. Зокрема, так виглядала акція під міською радою з вимогою знизити тарифи. Але на офіційному сайті КПУ вона згадується як мітинг, організований Кіровоградським обкомом КПУ.
А 7 листопада центральною вулицею Кропивницького на честь сотої річниці Великої жовтневої революції пройшла колона, після чого учасники “червоного” маршу зібралися на святковий концерт у актовій залі Обкому КПУ, що, як видно на фото, нагадує музей символів радянської епохи. Захід вели секретар обкому КПУ, колишня народна депутатка Вікторія Дем’янчук та секретар обкому ВЛКСМ Юрій Грачов.
Про це також ідеться на сайті КПУ, відвідати який довелося після спілкування з тим же Юрієм Грачовим та його старшими колегами по партії вчора, під час мітингу пенсіонерів силових структур у Кропивницькому.
Судячи з того, що більшість учасників мітингу не знали, що їх підтримує Комуністична партія, остання просто вирішила поповнювати свої лави за рахунок невдоволених нинішньою владою, скрупульозно записуючи телефони учасників на обривок газети. В той час, як сама влада, котра й заборонила КПУ, закриває очі на її абсолютно не підпільну, а цілком навіть відкриту діяльність. Конспірація полягає хіба лише в тому, що тепер абревіатура КПУ розшифровується, як “компетентність, професіоналізм, успіх”, а сама комуністична партія наразі зареєстрована в Україні, як партія “Нова держава”, проте символіка, ідея, лідери, вожді і партійні офіси залишилися ті ж самі.
А деякі члени цієї партії навіть не здогадуються, що КПУ в Україні офіційно заборонили. Так, коли одна з учасниць мітингу пенсіонерів-силовиків представила Юрія Грачова як секретаря обкому комсомолу, автор спочатку не повірив своїм вухам, і зазначив, що цього не може бути, бо Компартію заборонено. На що жінка впевнено заявила “Що ви таке кажете, я ж у цій партії! Ніхто її не забороняв!” та розповіла, що КПУ і далі проводить з’їзди і має офіс в тому ж приміщенні по вулиці Тарковського (колишня Володарського)…
Хоча не виключено, що влада знає більше від нас, і “забороняючи дозволяє”, а з часом використає прихильників КПУ за домовленостями з її лідером Петром Симоненком у якійсь черговій політичній багатоходівці. Тезці Президента не звикати вдавати з себе опозиціонера і водночас співпрацювати з владою. Тим більше, не пропадати ж електорату…
Фото із сайту КПУ та DOZOR
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: