Вчора колегія суддів Ленінського районного суду Кропивницького у складі Світлани Льон, Андрія Загреби та Олексія Мягкого вивчала докази у кримінальному провадженні стосовно депутата обласної ради, колишнього очільника однієї з її найбільших фракцій – від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»…
33-річного Ярослава Бублика, прописаного в Осичках Вільшанського району, власника ТОВ «Бублик і Ко», який займався юридичними послугами, благодійністю і, згідно з одним із КВЕДів підприємства, навіть театральною діяльністю, обвинувачують у шахрайстві в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України). Однак сам Бублик заявляє, що в його справі немає криміналу, бо з потерпілими у нього господарські правовідносини, які мають розглядатися в рамках господарського, а не кримінального судочинства. В тому ж, що опинився на лаві підсудних і вже майже два роки перебуває в СІЗО, винуватить, як не дивно, екснардепа від БПП Костянтина Яриніча.
Вже в одинадцяте до суду не з’явилася Світлана Малоок, яка є кумою обвинуваченого, але проходить у справі як одна з трьох потерпілих. У неї, за версією слідства та прокурора, Ярослав Бублик протягом кількох років поспіль позичав десятки тисяч доларів і не повертав. Інші двоє потерпілих – депутат обласної ради зі Світловодська Костянтин Каспров та Роман Салій. Згідно з матеріалами провадження, загальна сума збитків, завданих трьом потерпілим у відповідності до курсу гривні до долара на момент позик, склала 19 мільйонів гривень.
Каспров і Салій уже були допитані в суді, на відміну від Малоок. Її ж з різних причин так і не вдалося допитати навіть в режимі онлайн-конференції.
Захисник Ярослава Бублика Віктор Осєтров зауважив, що вона має право свідчити або не свідчити в суді, однак систематично не з’являтися до суду – не має права – це адміністративне правопорушення. Він також зауважив, що прокуратура мала б забезпечити допит свідка. Адвокат вважає, що це робиться зумисне, щоб і далі тримати Бублика за гратами. Бо один із основних аргументів, який ввесь час використовує прокурор у клопотаннях про продовження обвинуваченому терміну перебування під вартою – те, що Малоок ще не допитано, і якщо він вийде з СІЗО, може на неї вплинути. Власне, такі аргументи і навів прокурор наприкінці засідання, коли обирали запобіжний захід.
Щодо залучення до доказів у справі заяви від Костянтина Каспрова, адвокат звернув увагу, що його підзахисний позичав гроші в підприємства “ТОВ “Світ Олія” його дружини, й відповідно заява мала бути від неї, оскільки вона є повносправною особою. На що прокурор апелював, що майно належить їм обом. При цьому він посилався на слова самого Каспрова, а Бублик зауважив, що в таких випадках потрібно довіряти не словам, а державному реєстру. Головуюча суддя Льон відповіла, що судді дадуть свою оцінку всім доказам.
Також прокурор просив долучити як доказ доповідну записку працівника СБУ з інформацією про те, що Бублик збирався вийти на волю під раніше визначену заставу в 5 мільйонів гривень і за підробними документами залишити Україну, щоб уникнути суду. Це послужило підставою для збільшення розміру застави до 8 мільйонів 300 тисяч та, на думку прокурора, є характеризуючим моментом щодо обвинуваченого.
Серед названих прокурором доказів також – квитанції про відправлення поштою копій підозри про вчинення злочину у Вільшанську селищну раду, на території якої прописаний Бублик, та до Кіровоградської обласної ради, депутатом якої він є. Та копія постанови про оголошення в розшук.
Читайте також: Потерпіла у справі депутата Бублика відмовилася пояснити, як його “Лексус” переписали на її співмешканця. ФОТО. ВІДЕО
Відповідаючи на закид про порушення процедури оголошення підозри, яку йому як депутату мали вручити генпрокурор або його заступник, а не слідчий, прокурор переконував, що Бублик спеціально уникав цього. Тому це вдалося тільки з другого разу. На його думку, він не міг не знати про те, що про підозру про злочин і що треба з’явитися до Генеральної прокуратури, оскільки слідчі побували з повісткою і в батька в Осичках, і у ймовірного орендодавця квартири в Одесі, повідомили селищну та обласну ради. Проте місцезнаходження його так і не встановили, до облради він перестав з’являтися як депутат, на телефонні дзвінки не відповідав. Як наслідок, його оголосили в розшук.
Обвинувачений та його адвокат у свою чергу доводили, що правоохоронці штучно створили підстави для оголошення його в розшук. Зокрема, Бублик запевняв, що слідчі могли спокійно вручити йому підозру в офісі його компанії в Одесі, де він начебто перебував щодня і адреса якого була вказана на сайті «Бублик і ко».
А перестав з’являтися в обласній раді, за його словами, він після того, як в одному з київських ресторанів на нього вчинили тиск Костянтин Каспров, Костянтин Яриніч та інший народний депутат від БПП, голова підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства комітету з питань правової політики та правосуддя Олександр Грановський зі своєю охороною. І що Каспров підтвердив у суді, що звертався до Костянтина Яриніча. При цьому Бублик зауважив, що останній також має свідчити у суді. Проте прокурор відповів, що його немає серед свідків.
Також Бублик категорично заперечував справжність розписок про позики грошей у Світлани Малоок та вказував на те, що вони набрані на комп’ютері та датовані одним днем. І що не міг їх підписати того дня в Києві, бо був тоді у Вільшанці, що, за його словами, підтверджується пеленгацією телефонів і його участю у масовому заході.
На запитання судді, чи підтверджує він свій підпис на них, Бублик заявив, що ні, і що добиватиметься повторної почеркознавчої експертизи.
Щодо озвученої прокурором інформації про автопарк із машин преміум-класу – ленд-ровера, двох мерседесів, лексуса і бентлі, придбаних у той період, коли позичав гроші в потерпілих, обвинувачений зазначив, що нові машини купував на кошти від продажу інших, і що одна з названих – оформлена на Малоок.
Суд призначив наступне засідання у справі на 10 жовтня, під час якого планують допитати в онлайн-режимі Світлану Малоок. З приводу чого адвокат Бублика висловив сумнів, посилаючись на 11 попередніх засідань, де планували це зробити. Оскільки ж термін запобіжного заходу збігає раніше дати засідання, 23 вересня, то на цьому призначили новий – знову тримання під вартою терміном на 60 діб. Не зважаючи на аргументи адвоката Осєтрова проти доводів прокурора, що в разі обрання м’якшого запобіжного заходу його підзахисний не зможе впливати на Світлану Малоок та зробити щось із документами, бо вони всі вилучені і перебувають у реєстрі та суді.
Під час перебування суддів у нарадчій кімнаті Ярослав Бублик поспілкувався з представниками ЗМІ та заявив, що Костянтин Яриніч був не щирим, коли коментував журналісту нашого видання їхні бізнесові стосунки, заявляючи, що їх не було і немає. Обвинувачений надав журналістам копії документів, які, за його словами, свідчать, що компанія Бублика оплачувала навчання Яриніча у США, його відпочинок та інше. І пообіцяв, що й надалі «порційно» надаватиме докази того, що вони мали фінансові стосунки. Так він начебто хоче довести причетність Яриніча до відкриття кримінального провадження проти нього.
На запитання, яку, на його думку, мету переслідував екснардеп, Бублик заявив, що захоплення його бізнесу. Раніше він заявляв, що вони займалися криптовалютою та бізнесом у медичній сфері. Костянтин Яриніч у коментарі «Без купюр» це заперечував.
Видання готове оприлюднити коментарі всіх сторін.
Читайте також: Після 2 років утримання в СІЗО, обвинуваченого в шахрайстві депутата відпустили під домашній арешт. ВІДЕО
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: