Учора Ленінський райсуд Кропивницького відпустив з-під варти підозрюваного у справі про напад на прокурора.
Як писав «Без купюр», близько 21.30 год 1 жовтня у Кропивницькому обстріляли помешкання прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури Артема Бреуса. В управлінні стратегічних розслідувань поліції Кіровоградської області заявили про причетність до події Костянтина Волкова на прізвисько Футболіст та оголосили його у розшук.
Учора заслуховувалося клопотання прокуратури щодо одного із затриманих у справі. Так, підозрюваним є мешканець Кропивницького Олександр Шатохін, товариш Костянтина Волкова, раніше судимий, обвинувачений у скоєнні злочину, передбаченого ст. 115 ККУ (вбивство).
Щодо обстрілу помешкання прокурора, Шатохіну оголосили підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу) та ч. 1 ст. 343 (втручання в діяльність працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.
На початку судового засідання захисники підозрюваного Олександр Кушніров та Ігор Хмельницький подали клопотання про відвід судді Олексія Мягкого, але його не задовольнили.
ПОЗИЦІЯ ПРОКУРАТУРИ
Прокурор прокуратури Кіровоградської області Ігор Попов клопотав про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом 60 діб, оскільки він може впливати на свідків, щоб ті змінили свідчення, є ризик його переховування. Крім того, він обвинувачений в тяжкому злочині, провадження слухається в іншому суді.
Він зазначив, що 1 жовтня близько 21.30 год потерпілий прокурор Артем Бреус перебував вдома разом із дружиною та малолітніми дітьми. У цей час він почув звуки, схожі на постріли та дзвінок у домофон. В камері домофону він побачив Костянтина Волкова, якого знає у зв’язку з професійною діяльністю, а також він живе по сусідству. З огляду на поведінку, нестійку ходу Волкова, у Бреуса склалося враження, що той перебуває у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Фото і відео з камери домофону, де зафіксований Волков, долучені до заяви.
За версією слідства, Волков, Шатохін та інші невстановлені особи прибули до будинку прокурора й обстріляли домоволодіння з пістолетів марок «ТТ» і «Макарова». Також стріляли в бік привхідного вікна, коли там знаходився прокурор. Тобто здійснили замах на його вбивство з мотивів помсти за виконання посадовцем службових повноважень.
Зокрема, він здійснює процесуальне керівництво у справі про крадіжку авто, де підозрюваними є товариші Волкова і Шатохіна, клопотав про призначення та продовження їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. У суді, де обраний запобіжний захід оскаржувався, у якості слухачів були присутні Олександр Шатохін та Антон Павлишин на прізвисько Бравус.
Зі слів прокурора, обґрунтованість підозри підтверджується свідченнями потерпілого, який розповів, що бачив Волкова та чув, як той вигукнув: «Закрыли моих пацанов. Он думает, что мы не знаем, где он живет. Ну, ничего, мы с ним разберемся скоро». Також на підтвердження надано протокол огляду паркану і воріт, у яких залишилось 5 отворів від куль і гільзи.
Суду надавався протокол допиту дружини потерпілого, яка засвідчила, що того вечора близько 21.15 год була у ванні з дітьми, почула звуки, схожі на салюти. Її чоловік сказав, що на вулиці знаходиться скупчення людей і це не феєрверк. У цей час у дзвоник подзвонили, чоловік сказав їй іти нагору до дітей і що дзвонив Волков. У вікні вона побачила, що під будинком знаходиться група людей та машина Волкова. О 21.34 год, коли вона була з дітьми, почула ще кілька пострілів. Наступного дня, коли виносила сміття, виявила у паркані отвори від куль і повідомила про це чоловіку.
На підтвердження обґрунтованості підозри суду надали протоколи допиту свідків. Один з них засвідчив, що о 21.30 був вдома і чув постріли. З вікна будинку бачив, що на вулиці перебуває близько 8 осіб, але впізнати їх не може. Через деякий час почув ще два постріли, а за 10 хвилин група цих чоловіків поїхала. Наступного дня побачив у сусіда на паркані сліди пострілів.
Інший свідок, до якого наразі застосовані заходи безпеки і його прізвище та місце проживання залегендовані, засвідчив, що о 21.30 год 1 жовтня йшов вулицею у напрямку провулку Санаторного та почув чотири хлопки, схожі на постріли. Навпроти одного з будинків побачив Lexus та громадянина Олександра Шатохіна, якого знає як особу, котра входить до кола спілкування Костянтина Волкова. З його слів, той ходив навколо авто і щось шукав на дорозі. Водночас з території будинку, біля якого знаходилося авто, вийшов якийсь чоловік та привітався з Шатохіним. Він зазначив, що по провулку гарне освітлення, тож була хороша видимість. На відстані 10-15 метрів від місця, де стояв Шатохін, він побачив групу чоловіків з близько 15 осіб. Серед них впізнав місцевого мешканця, якого неодноразово бачив на білбордах міста, як Костянтина Волкова, засновника благодійного фонду, названого на його честь. Вони стояли навпроти будинку, у якому проживає прокурор. Поперек дороги стояло кілька авто, тим самим перекривши рух іншому транспорту. У якийсь момент він почув вигук Волкова: «Зачем этот прокурор посадил моих пацанов. Он вообще думает своей головой? Или он думает, что мы не знаем, где он жывет?!». При цьому Волков жестикуляцію вказував на будинок прокурора, а в його руках був пістолет, з якого у той момент він вистрілив вгору. Побоюючись за власне життя, свідок пішов з місця події.
ПОЗИЦІЯ ЗАХИСТУ
Згідно з протоколом допиту підозрюваного, він провини не визнав. На допиті пояснював, що 1 жовтня був у ресторані «Шенген». Близько 21.00 год разом із Волковим та іншими знайомими поїхали трьома автомобілями до того додому. Прибувши першим, Шатохін переконався, що біля домоволодіння усе спокійно і за хвилину приїхав Волков. Шатохін передзвонив іншому їхньому товаришу Павлишину й повідомив, що з Костянтином усе нормально. Надалі поїхав до кафе забирати свою цивільну дружину і вже о 21.45 год був вдома, а про вказані події дізнався наступного дня.
Адвокат підозрюваного Олександр Кушніров заперечив щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Для з’ясування обставин справи він заявив про дослідження тексту допиту потерпілого, де той сказав, що «давно не бачив Волкова за місцем його проживання». Наголосив, що потерпілий не вказував, що саме Шатохін стріляв чи був серед присутніх під будинком. Прізвище його клієнта згадується потерпілим лише, коли той був присутній як слухач на судовому засіданні.
Кушніров заявив, що його підзахисний «є зручною особою для обвинувачення». Мовляв, Шатохін дійсно фігурує в іншому кримінальному провадженні і в ньому обвинувачення представляє прокурор Попов, котрий наразі подав клопотання про обрання запобіжного заходу. Крім цього, секретарем у тому судовому засіданні є дружина потерпілого прокурора Бреуса.
Також критично оцінив свідчення легендованого свідка, мовляв, в інтересах слідства він може нафантазувати будь-що. Просив суд не враховувати ці свідчення або ж допитати його у залі суду. Наголошував, що той не розповів нічого такого, що могло б свідчити про причетність Шатохіна до пострілів, а лише бачив його біля автомобіля. Доводив, що у його свідченнях є розбіжності. Бо, мовляв, він повідомляв про кілька авто під будинком, а дружина потерпілого загадала лише про одне.
Адвокат заперечив причетність його клієнта до цих подій, мовляв, він дізнався про них лише наступного дня.
«Мені повідомили, що у Волкова проводять обшук, я поїхав до його будинку. Туди ж приїхав мій клієнт. І лише о 12.30 год працівники КОРДу запросили його до відділку», – сказав адвокат.
Захисник вказував, що у його клієнта є алібі. Мовляв, дружина потерпілого прокурора вказувала, що почула постріли о 21.34 год. Але, буцімто у цей час його клієнт був у іншому місці, про що є докази. Зокрема, перезняте на телефон відео з камери спостереження на заправці, на яку Шатохін приїхав після того, як забрав свою цивільну дружину з ресторану. Також адвокати надали суду скріншот з телефону з перепискою підозрюваного з дружиною, де обговорюється, коли він заїде за нею. У суді заслухали пояснення дружини Шатохіна, яка повідомила, що у цей час вона була з ним.
Прокурор наголошував, що відео не є належним доказом, оскільки нема документального підтвердження законності та належності його отримання, а скріншоти взагалі ніяк не засвідчені і треба у такому разі досліджувати телефон.
Заслухавши сторони, суд дійшов висновку про недоведеність причетності підозрюваного та ухвалив відпустити його з-під варти у залі суду. Повний текст ухвали оголошуватиметься 8 жовтня.
Нагадаємо також, що Костянтин Волков на прізвисько Футболіст, відомий завдяки участі в перестрілці біля Кіровського суду Кропивницького в лютому 2017-ого року. Тоді чоловік, який проходив в одній зі справ як свідок, отримав ножове та вогнепальне поранення, трьох нападників затримали, а Волкова оголосили у розшук. Згодом його все ж затримали, але вже в серпні Апеляційний суд області відпустив підозрюваного в замаху на вбивство та хуліганстві Волкова під домашній арешт. Також він проходив і в інших справах, а колишній перший заступник голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін в одному зі своїх дописів про зірвану сходку кримінальників назвав його кримінальним авторитетом. Не зважаючи на це, сам Волков позиціонує себе, як меценат і благодійник. Зокрема, деякий час у місті можна було побачити білборди, на яких він згадується як засновник благодійного фонду. Також у квітні він став віце-президентом футбольного клубу “Зірка”.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: