Кадрова політика обласної ради продовжує збурювати працівників підпорядкованих їй комунальних закладів. “Без купюр” детально інформував про скандальну зміну керівництва обласного театру, всупереч думці колективу. А в п’ятницю, 6 жовтня, депутати збираються без конкурсу поміняти керівників трьох закладів соціальної сфери. Вчора до Кропивницького приїздила делегація Новомиргородського психоневрологічного інтернату, директором якого збираються призначити завідувачку дитсадка Інну Лилу. Працівники передали звернення трудового колективу голові обласної ради Юрію Дрозду щодо призначення конкурсу на цю посаду, як це передбачено законодавством. Однак, не зважаючи на обіцянки останнього призначати керівників усіх комунальних закладів за підсумками конкурсів, Інні Дмитрівні та ще двом претендентам на директорські посади така перспектива не загрожує. Керівник апарату обласної ради обґрунтовує це рішенням обласної ради від 2015 року, але при цьому ігнорує положення Закону України “Про соціальні послуги”, який з 2020 року регулює діяльність таких закладів та призначення їх керівників. Кого ще й на кого поміняють без конкурсу — читайте далі.
Так, згідно з проєктом рішення, оприлюдненим на офіційному сайті Кіровоградської обласної ради, директоркою Єлизаветградківського психоневрологічного інтернату залишиться Людмила Боєвець, Знам’янського дитячого будинку-інтернату — Тетяна Валько, хоча ОВА пропонувала іншу кандидатуру. Власівський пансіонат для ветеранів війни та праці з геріатричним відділенням і надалі очолюватиме Сергій Кламт, Біляївський психоневрологічний інтернат — Лариса Педань, а Онуфріївський геріатричний пансіонат — Віктор Швачка.
Тоді як директором Знам’янського психоневрологічного інтернату замість Андрія Крижанівського планують призначити Сергія Бабка. Згідно з біографічною довідкою, 63-річний чоловік має середню освіту, закінчив школу міліції, наразі працює начальником сектору пожежного нагляду Знам’янського підрозділу відомчої охорони Укрзалізниці.
Керівником Олександрійського геріатричного пансіонату зі спеціальним відділенням планують призначити 52-річну Олену Богоявленську. На сьогодні заклад очолює Віталій Скляровський. Олена Богоявленська неодноразово обиралася депутаткою та обіймала посаду секретаря Олександрійської міської ради. У 2019-ому місцевий осередок ВО “Батьківщина” виключив її з партії “За аморальні вчинки та дії”. Місцеві журналісти неодноразово вказували на невідповідності в її декларації. На виборах депутатів місцевих рад 25 жовтня 2020 року вона пройшла до міськради від політичної партії «Сила людей». В біографічній довідці вказано, що з грудня 2020-го по грудень 2021-го вона отримувала допомогу по безробіттю і наразі теж не працює. Щоправда, на відміну від Сергія Бабка вона має дві вищі освіти, одна з яких — медична.
52-річна Інна Лила, яка може очолити Новомиргородський психоневрологічний інтернат, наразі очолює дитячий ясла-садок у Новомиргороді “Калинонька”, має дві вищі педагогічні освіти та… фото з георгіївською стрічкою. Останнє місцеві пояснюють політичним минулим — Інна Дмитрівна свого часу нібито представляла “Партію регіонів”.
Працівники інтернату здивовані такою кандидатурою на посаду директора і тим, що можновладці не знайшли гідної людини серед членів колективу, який налічує майже 170 осіб. Хоча, як розповіли в розмові з журналістами, майже всі підтримують нинішнього керівника Євгена Гончаренка, який очолює заклад з 2003 року.
У листі на його підтримку до голови облради Юрія Дрозда від 25 травня нинішнього року ми нарахували 137 підписів працівників, серед яких і нашого відомого земляка, письменника, кіносценариста та режисера Олександра Жовни, який працює в цьому закладі психологом.
В ньому зокрема йдеться про те, що не зважаючи на зменшення фінансування на розвиток закладу, Євген Гончаренко залучив майже півтора мільйона гривень спонсорських коштів для поліпшення умов праці колективу та проживання підопічних. Це дозволило придбати генератори, постільну білизну, ковдри, матраци, ліжка, одяг, будівельні матеріали та продукти, а також розпочати заміну 130 вікон на металопластикові.
Водночас громадський активіст Андрій Лаврусь закидає Євгену Гончаренку те, що його призначали керівником департаменту соцзахисту ОДА замість Олександра Догарова, коли нею керував Андрій Балонь. Останній, як відомо, запам’ятався історією з вимаганням хабаря.
“При Балоню Гончаренка призначили директором департаменту соціального захисту населення Кіровоградської ОДА. Розпорядження підписував заступник голови облдержадміністрації Калінін. Тоді Гончаренка призначали на посаду в ОДА з порушеннями. Оскільки згоду на його звільнення не давала обласна рада, як це передбачено законодавством. Балоню був дуже незручний Олександр Догаров, адже не виконував їхні фінансові забаганки. Тому всіма способами призначили Гончаренка. Який робив усе, що казали”, – написав Андрій Лаврусь, у своєму телеграм-каналі, щоправда без конкретики, що саме він робив на догоду тодішньому керівництву області.
Власне, Олександр Догаров, як відомо, знову очолює Департамент соціального захисту населення ОВА, і саме він рекомендує кандидатури на посади закладів соціальної сфери. Про це говорить керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Сергій Топчій у своєму коментарі щодо призначення керівників без конкурсу.
«Відповідно до рішення Кіровоградської обласної ради № 706, яке діє з 2015 року, призначення керівників закладів у сфері соціального захисту відбувається на сесії виключно за поданням обласної державної адміністрації та без проведення конкурсу. Тому на відміну від закладів освіти, культури й охорони здоров’я, де передбачені відповідні конкурси, кандидатури на посади директорів 8 комунальних інтернатів подані профільним департаментом ОВА і будуть розглянуті на пленарному засіданні 6 жовтня», – розповів Павло Топчій.
Щоправда, він чомусь не бере до уваги положення Закону України “Про соціальні послуги”, який з 2020 року регулює діяльність таких закладів та призначення їх керівників.
“Керівники повинні призначатися на конкурсній основі відповідно до вимог абз. 6 ч. 2 ст. 13 Закону України «Про соціальні послуги». Конкурс повинен проводитися відповідно до положення про конкурсну комісію, умови та порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника надавача соціальних послуг державного чи комунального закладу, затвердженого постановою КМУ від 3 березня 2020 року №200, з дотриманням принципів: забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, законності, недискримінації, прозорості, доброчесності, об’єктивності. У цьому випадку всі ці принципи порушили», – вважає голова профспілки закладу Олександр Сергатий.
Це підтверджується і повідомленнями про призначення керівників психоневрологічних інтернатів за підсумками конкурсів у інших областях. Чим пояснити, що на Кіровоградщині по-іншому — тим, що “закони неписані” чи тим, що “закони нечитані” посадовцями — сказати складно, але репутаційні “факапи” їх точно не лякають.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: