Територіальному медичному об’єднанню «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області» не вдалось з першого разу закупити фармацевтичну продукцію, за яку заклад був готовий викласти 236 тисяч гривень.
За результатами проведених відкритих торгів пропозиції обох учасників, які подали свої документи на тендер, було відхилено.
Мова йде про ТОВ «БАДМ-Б» яке було готове поставити 3925 одиниць фармпродукції за 227,75 тисячі гривень та ТОВ «Аптеки «Фармасіті» чия запропонована ціна виявилась дещо дорожчою – 229,76 тисячі.
Відповідно до вимог замовника, майбутній постачальник мав до кінця поточного року окремими партіями, за заявками медзакладу, поставити 22 найменування препаратів із залишковим терміном придатності не менш ніж 75 % від загального терміну встановленого виробником.
Крім власне стандартних вимог Центр екстреної допомоги заклав й декілька надмірних, як то надання оригіналу гарантійного листа або листа авторизації виробника на всі позиції, яким підтверджується можливість поставки товару, котрий є предметом закупівлі.
Підставою для відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції, яку нагадаємо запропонувало ТОВ «БАДМ-Б», стала заміна учасником одного з необхідних препаратів його еквівалентом.
Ознайомившись з документами учасника та аргументацією замовника звертаємо увагу на наступне – ч.3 п.2 ст.22 ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачений обов’язок замовника передбачати у свої тендерній документації можливість подачі еквівалента. Цю норму Центр екстреної медичної допомоги виконав, вказавши наступну інформацію – «у разі, коли в описі предмета закупівлі містяться посилання на конкретні торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, то разом з цим враховувати вираз «або еквівалент»».
Враховуючи, що міжнародна непатентована назва препарату «Pitofenone and analgesics», з діючими речовинами метамізол натрію моногідрат, пітофенону гідрохлорид, фенпіверинію бромід, для поставки цілком мав би підійти як «Спазмалгон», як того просив замовник, так і «Реналган», що є його еквівалентом. Відповідає запропонований аналог й іншим техніко-медичним показникам: формі випуску – розчин для ін’єкцій та об’єму ампул – 5 мл.
Пропозицію ТОВ «Аптека «Фармасіті» відхилив тендерний комітет через відсутність в пакеті документів гарантійних листів від виробників фармпродукції та електронної банківської гарантії.
Дніпровська ТОВ «БАДМ-Б» належить Олександру Суходольському та Олександру Дитятковському. Серед засновників також значиться ТОВ «БАДМ», що записане на кіпрський офшор «Ліорко інвестментс лімітид». Дружина Дитятковського Євгенія є депутатом Дніпровської міської ради від «УКРОПу», а також займає посаду завідувача алергологічного відділення КЗ “Клінічне об’єднання швидкої медичної допомоги” Дніпропетровської обласної ради.
Власником же столичного ТОВ «Аптеки «Фармасіті» вказана Вікторія Пахалюк з Рівного, а от кінцевим бенефіціаром виявилась фірма «Леферіно інвестментс ЛТД» з Лондона.
Очолює Територіальне медичне об’єднання «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області» Олександр Ярошенко, брат відомого у місті екс-депутата та екс-судді Володимира Ярошенка.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: