Опубліковані нові державні будівельні норми щодо проектування закладів культури, зокрема, кінотеатрів та театрів. Вони почнуть діяти з 1 листопада цього року. В цих нормах, зокрема, змінено вимоги щодо розрахункової кількості жіночих вбиралень при будівництві нових або реконструкції існуючих закладів культури.
«Збільшуємо вдвічі кількість жіночих туалетів у кінотеатрах та театрах. Вже з листопада почнуть діяти відповідні будівельні вимоги, які містяться в нових ДБН «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади». Тепер розрахунок такий: 1 санітарний прилад на 15 осіб в кінотеатрах та 1 санприлад на 10 осіб у театрах. Їх кількість визначатиметься розрахунковою місткістю цих закладів. Наприклад, якщо театр розрахований на 600 відвідувачів, то раніше потрібно було проектувати 30 жіночих туалетів (кабінок), а за новими нормами – треба буде 60», – повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Відтак, раніше розрахунок туалетних кімнат у кінотеатрах складав 1 санвузол (унітаз) на 30 осіб, у нових нормах передбачається 1 санвузол (унітаз) на 15 осіб. Для театрів старий розрахунок складав 1 санвузол на 20 осіб, новий розрахунок – 1 санвузол на 10 осіб. Тобто, кількість жіночих санвузлів, які тепер мають проектуватися, збільшено удвічі.
При цьому, частина туалетних кімнат має обов’язково проектуватися доступними для людей з інвалідністю та інших груп маломобільного населення, а також містити сповивальні столики для немовлят.
Такі зміни пов’язані з великими чергами, які сьогодні спостерігаються в жіночі вбиральні практично в усіх громадських закладах. Крім цього, як показують дослідження, жінкам для відвідування санітарних кімнат потрібно на 50% більше часу, ніж чоловікам. Тому в громадських місцях пропускна здатність жіночих туалетів значно нижча, ніж чоловічих, пояснють у Мінрегінбуді.
За словами Парцхаладзе, зміни щодо збільшення кількості жіночих туалетів планується внести і в інші державні будівельні норми, що стосуються проектування громадських закладів, зокрема, закладів харчування, побутового обслуговування тощо.
«Це питання людям важливе і його треба вирішувати. Тому зараз вивчаємо можливість внести відповідні зміни і в інші ДБН, щоб збільшувалась пропускна здатність жіночих вбиралень в усіх громадських закладах та просторах», – додав Парцхаладзе.
Крім того, нагадаємо, що з 1 серпня також вступила в дію нова будівельна норма, яка передбачає обов’язкове влаштування туалетів для відвідувачів у великих супермаркетах та гіпермаркетах з торговельною площею 2500 кв. м і більше при їх новому будівництві або реконструкції.
Підписуйтесь на нас у Facebook, Telegram, Youtube, Instagram. Сподобалася стаття? Пошир її на своїй сторінці: